Skocz do zawartości

robson21

Members
 • Ilość treści

  186
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

robson21 wygrał w ostatnim dniu 8 Maj

robson21 ma najbardziej lubianą zawartość!

Ostatnio na profilu byli

851 wyświetleń profilu

robson21's Achievements

3

Reputacja

 1. wstaw te postanowienie sądowe tylko ukryj dane wrażliwe lub przepisz słowo w słowo co jest w tym postanowieniu napisanie, bez wglądu do tego, to nie wiadomo o co Ci chodzi, jak i nie wiadomo jaką odpowiedź Ci udzielić,
 2. zadłużenie wynika z nakazu zapłaty - czy go odebrano i się broniono w sądzie?, co do pytania, to niestety doszły dodatkowe opłaty takie jak: 1. koszty sądowe dla powoda zasądzone przez sąd, 2. odsetki od kwoty głównej zasądzone przez sąd, 3. koszty egzekucji komorniczej, i to tak w skrócie, jak odebrano jakiekolwiek pismo od komornika to jest tam wszystko wyszczególnione - warto je przeczytać.
 3. zatem proszę sobie założyć sobie konto na e-sądzie, jest darmowe i bezpieczne, to samo zrobić na portalu informacyjnym swojej apelacji i to jak najszybciej,
 4. a jaki sąd wydawał te nakazy zapłaty, czy masz założone konto na e-sądzie i na portalu informacyjnym swojej apelacji z ostatniego miejsca zamieszkania?
 5. czy w tych sprawach odbierano nakazy zapłaty z sądu?, co do przedawnienia to zbyt mało danych aby coś konkretnego odpowiedzieć,
 6. jak mówi prawo, umowa zlecenie nie jest chronione jak umowa o pracę, komornik może zająć całe wynagrodzenie wynikające z umowy zlecenia, ale jeżeli umowa zlecenie jest jedynym źródłem dochodu, to dłużnik w swoim interesie prawnym powinien złożyć wniosek do komornika o ograniczenie egzekucji z wynagrodzenia z umowy zlecenia - w tym przypadku - do 50%, zatem jeżeli posiadasz dwóch różnych komorników, i obaj komornicy i każdy zajął Ci wynagrodzenie z umowy zlecenia osobno, to raczej nie odzyskasz tych pieniędzy, dlatego zadałem pytanie, czy doszło do zbiegu egzekucji, gdyż teraz musisz działać na obu frontach (składać wnioski do obu komorników), a nawet jeżeli dojdzie do zbiegu egzekucji to komornik mając informacje, że posiadasz dwie umowy zlecenia może ale nie musi z każdej potrącać 50% wynagrodzenia z osobna.
 7. a czy nie doszło do zbiegu egzekucji?,
 8. w takim razie możesz wrócić do sprawy, czy komornik działa na podstawie prawomocnego nakazu zapłaty?
 9. złóż wniosek pisemny do komornika, o wskazanie czy zadłużenia zostały spłacone, a jeżeli nie, to ile jeszcze zostało do spłaty wraz z kosztami komorniczymi,
 10. pracujesz w firmie A i zostałeś oddelegowany do pracy do firmy B, zatrudniony jesteś w firmie A?, zatem komornik dobrze wysłał zajęcie wynagrodzenia do firmy A - tak zrozumiałem, chyba że się mylę.
 11. czyli współwłaściciel nr 1 posiada egzekucje komorniczą a współwłaściciel nr 2 nie ma - tak zrozumiałem, zatem egzekucja z nieruchomości będzie ułamkowa czyli do wysokości udziałów w nieruchomości współwłaściciela nr 1.
 12. pytanie zasadnicze, czy przeciwko współwłaścicielowi prowadzona jest egzekucja komornicza?
 13. tak, jeżeli musi dokonać opisu i oszacowania nieruchomości np. dla komornika który prowadzi egzekucje z nieruchomości.
 14. Art. 54. [Ochrona wkładu oszczędnościowego przed egzekucją] 1. Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego, w każdym miesiącu kalendarzowym, w którym obowiązuje zajęcie, do wysokości 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie ustaw z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207), przysługującego pracownikowi zatrudnionemu w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy. Jest to kwota, która pozostaje do Twojej dyspozycji na zajętym rachunku. Dotyczy wszystkich Twoich rachunków, a nie każdego z osobna. Jej wysokość wynosi 75% minimalnego wynagrodzenia pracownika zatrudnionego w tzw. pełnym wymiarze czasu pracy. Według stanu na 1.01.2022 r. wynosi 2 257,50 zł. Kwota wolna jest odnawialna w każdym miesiącu, jej niewykorzystana część nie przechodzi jednak na kolejny miesiąc. Co ważne, nie przysługuje w przypadku zajęcia konta firmowego, jak również zajęcia wynikającego z nieopłaconych alimentów. W pozostałych przypadkach to Ty decydujesz, na co chcesz przeznaczyć środki w ramach kwoty wolnej od zajęcia. Jeżeli chcesz, możesz także przekazać je do organu egzekucyjnego. Wtedy musisz jednak złożyć odpowiednie oświadczenie.
 15. jeżeli faktycznie w styczniu zostało spłacone zobowiązanie wynikające z tytułu egzekucyjnego oraz zostały opłacone wszystkie koszty egzekucyjne, to komornik powinien zwrócić zwrot podatku, ale pytanie zasadnicze: Czy komornik wydał postanowienie o kosztach, które to postanowienie kończy egzekucje komorniczą wobec twojej osoby?
×
×
 • Utwórz nowe...