Skocz do zawartości

EUROLEGE Kancelaria

Administrators
 • Ilość treści

  1100
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Wszystko napisane przez EUROLEGE Kancelaria

 1. Należy zwrócić się do pracodawcy o udzielenie informacji w jaki sposób dokonano wyliczenia kwoty z 13-ej pensji i jaka suma z tej kwoty przekazana została komornikowi. Przypominamy, że to na pracodawcy leży obowiązek należytego ustalania kwot przesyłanych komornikowi. Jeśli nastąpił błąd pracodawca odpowiada za naruszenie przepisów. W celu dokonania oceny prawidłowości działań pracodawcy musielibyśmy mieć wgląd do regulaminu wynagradzania, o ile istnieje, a także ewentualnie innych zasad przyznawania i wyliczania dodatkowej pensji. Dodatkowo wskazujemy, że na tym etapie wypadałoby również
 2. Niestety, ale teraz praktycznie wszystko zależy od wierzyciela. Jeśli Pan sam chciałby odblokować konto musiałby Pan wpłacić na konto sum depozytowych sądu kwotę odpowiadającą 6-miesięcznym alimentom.
 3. Stała ochrona jest płatna w ramach miesięcznego abonamentu i sprowadza się do bieżącego poradnictwa i ewentualnie napisania pisma do wierzyciela. Ponadto osoba posiadająca abonament nie jest zobowiązania do ponoszenia opłat związanych z przyjęciem sprawy do prowadzenia jeśli pojawi się pozew z sądu, tj. dokonywania opłaty kancelaryjnej za przyjęcie i prowadzenie sprawy sądowej/komorniczej.
 4. W takiej sytuacji pierwszym miejscem, do którego powinien się Pan udać jest Państwowa Inspekcja Pracy. Jeśli taka interwencja nie poskutkuje koniecznym stanie się złożenie pozwu do sądu o zapłatę zaległego wynagrodzenia. Jeśli będzie Pan potrzebował pomocy to oczywiście zapraszamy do kontaktu.
 5. Prosimy o zgłoszenie nam tej sprawy na maila kontakt@eurolege.pl Zobaczymy co da się w tej sprawie zrobić.
 6. Musi Pan wiedzieć, że mimo spłat będzie otrzymywał Pan wiadomości z ponagleniami. Bardzo często wiadomości takie wysyłają automaty, które nie są obsługiwane przez ludzi. Należałoby się również przyjrzeć, czy zadłużenie faktycznie istnieje oraz czy nie jest zawyżone. Więcej znajdzie Pan a naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/kancelaria-koksztys-wezwanie-do-zaplaty-windykacja-i-opinie/
 7. W razie wątpliwości powinna Pani zadzwonić do sądu elektronicznego i zapytać się u źródła. Być może dane w systemie mogą być niekompletne. Trzeba na pewno wszystko sprawdzić w e-sądzie.
 8. Obecnie, jeśli nie odbierze Pan pierwszej przesyłki z sądu cywilnego, np. nakazu zapłaty, to wówczas jest obowiązek doręczenia jej przez komornika. Aktualnie, jeśli jest Pan konsumentem, a nie przedsiębiorcą zniknęły domniemania skuteczności doręczeń przez awizo.
 9. Pani Magdaleno, jeśli kredyt zaciągany był bez Pani wiedzy i zgody, a pieniądze z kredytu nie były wydatkowane na bieżące potrzeby życia codziennego to Pani za takie zadłużenia męża nie ponosi odpowiedzialności. Dokładnie opisaliśmy to w artykule na naszym blogu w tym miejscu: https://www.darmowyprawnik.eu/odpowiedzialnosc-dlugi-malzonka-uwolnic-sie-dlugow-meza-zony/ Czy sprawa była już w sądzie? Jeśli nie, to należy bronić się przed roszczeniami potencjalnych wierzycieli. Nawet wtedy, jeśli jest to bank. Jeśli potrzebuje Pani pomocy zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej spr
 10. Powinna Pani widzieć wszystkie sprawy dotyczące Pani osoby.
 11. Korespondencja zostanie wysłana do Pani na podany adres korespondencyjny. Zalecamy jednak stałe monitorowanie konta założonego w systemie EPU.
 12. Miło nam, że mogliśmy Panią uspokoić 🙂 Oczywiście zachęcamy do kontaktu. Możemy bezpłatnie przeanalizować Pani sytuację i ustalić, czy istnieje możliwość zablokowania działań komornika teraz jak i w przyszłości.
 13. Nie, umowa o pracę czy to na okres próbny, czy czas określony czy też na czas nieokreślony nadal jest umową o pracę i wynagrodzenie z niej podlega takim samym ograniczeniom.
 14. Podaje wówczas Pani dane adresowe w Polsce. Może to być np. adres osoby bliskiej, która wyraziła na to zgodę. Zaznaczamy, że chodzi tutaj o dane adresowe, a nie dane faktycznego miejsca zamieszkania.
 15. Najpewniej złożenie pozwu przez Heimondo potrwa 3 miesiące liczone od dnia wydania postanowienia o umorzeniu postępowania, a nie jego uprawomocnienia. Wynika to z faktu, iż w przeciwnym razie opłata uiszczona w e-sądzie przez Heimondo przy składaniu pozwu może ulec przepadkowi. Oczywiście o fakcie złożenia pozwy dowie się dużo później. Zazwyczaj z momentem otrzymania wezwania z sądu albo nakazu zapłaty wraz z pozwem.
 16. To jak znaleźć zadłużenie poruszaliśmy już na naszym blogu w tym miejscu: https://www.darmowyprawnik.eu/jak-dziala-e-sad-w-lublinie/ Jeśli potrzebuje Pani pomocy w tej sprawie zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 17. W przypadku formalnej umowy o pracę pracodawca zgłosi Pana do ZUS, a do systemu tego dostęp ma również komornik. Samo zajęcie jednak wynagrodzenia za pracę nie oznacza, że całość kwot zostanie przez komornika przejęta. Wynika to z faktu, że kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę wolna jest od zajęcia komorniczego. Więcej na ten temat znajdzie Pan w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/pensji-moze-zabrac-komornik-2018-r/ W tym miejscu zastanowić się jednak należy, czy komornik w ogóle może prowadzić daną egzekucję. Należy sprawdzić wszystkie okoliczności. Z nas
 18. To umorzenie jest z e-sądu? Jeśli tak, to sprawa przed e-sądem uległa zakończeniu. Teraz Heimondo może złożyć pozew w sądzie tradycyjnym (stacjonarnym).
 19. Banki nie posiadają systemów komunikacji między sobą. Jednocześnie przypominamy, że kluczowe w niniejszej sprawie jest ustalenie, czy egzekucja w ogóle może być prowadzona. Dlatego zachęcamy do kontaktu. W bezpłatnej analizie wszystko Pani wyjasnimy.
 20. Oczywiście, w przypadku braku spłaty bank może dokonać wypowiedzenia umowy. Jednak należałoby spojrzeć w procedurę wypowiadania umowy kredytu odnawialnego, bowiem zapewne czynność taka będzie poprzedzona odpowiednim wezwaniem do uzupełnienia salda. Nie znamy dokładnie zapisów zawartej umowy, dlatego nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego w 100%. Odpowiadając na Pani wątpliwości dotyczące tego co dalej, to w przypadku wypowiedzenia umowy kredytu sprawa zapewne trafi do sądu. W przypadku Alior Bank jednak istnieje realna szansa na przeprowadzenie procesu, który może doprowadzić nawet do pełn
 21. Jeśli kwota została przesłana na Pani konto bankowe to taka sytuacja nie powinna się wydarzyć. Byłoby to możliwe jedynie w sytuacji, w jakiej to pracodawca dokonałby przejęcia wynagrodzenia i wpłaty na rzecz komornika. W przypadku przelewu na Pani koncie zawsze powinien pozostawać jakikolwiek ślad.
 22. Powinna mieć Pani informację na koncie o zajęciu określonej ilości środków. Ponadto całość kwoty nie mogła zostać zajęta, bowiem na koncie musi pozostać Pani ustawowe minimum. Więcej znajdzie Pani tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/kwota-wolna-od-zajecia-komorniczego-na-rachunku-bankowym-2018-blokada-konta-przez-komornika-jak-sie-bronic-poradnik/ Należałoby również zbadać czy komornik w ogóle może prowadzić przeciwko Pani jakąkolwiek egzekucję. Być może jeszcze na etapie postępowania sądowego doszło do błędów natury formalnej, które umożliwiają umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkic
 23. Działania komornika faktycznie mogą budzić obawy, czy zostały dokonane zgodnie z prawem. Jednak, aby sprawdzić czy komornik działa zgodnie z przepisami konieczne jest głębsze przyjrzenie się sprawie. Zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 24. Pani Ewo, czy roszczenie jest przedawnione wymaga dokładniejszej analizy prawnej, bowiem wobec zmieniających się przepisów o przedawnieniach koniecznym jest ustalenie, czy w Pani sprawie zastosowanie będzie miał 6 letni czy też 10 letni termin przedawnienia roszczeń stwierdzonych przez sąd. A być może zachodzą jeszcze inne okoliczności, jak np. wcześniej wydany BTE. Dlatego koniecznym jest przyjrzenie się sprawie. Najpewniej w Pani sprawie doszło do istotnej pomyłki jeszcze na etapie postępowania sądowego. A gdyby tak było to jesteśmy w stanie pomóc Pani umorzyć egzekucję i nawet odzyskać
 25. Pani Ewo, najpewniej w Pani sprawie doszło do nieprawidłowości formalnych jeszcze na etapie postępowania sądowego. Zapewne możliwe jest uchylenie tytułu wykonawczego, umorzenie egzekucji oraz odzyskanie zabranych pieniędzy przez komornika. Jednak, aby stwierdzić to na 100% koniecznym jest rozmowa i dokładniejsze sprawdzenie dokumentacji. W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat zajmujemy się takimi sprawami. Możemy pomóc również Pani. Zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.p
×
×
 • Utwórz nowe...