Skocz do zawartości

AlfaBeta

Members
 • Ilość treści

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
 1. Szczerze mówiąc opis bardziej wskazuje na windykatorów terenowych (dwóch siłaczy), niż komornika. Zostawił jakieś dokumenty (zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, cokolwiek innego) co wskazywałoby na instytucje komornika?
 2. Najlepiej będzie gdy wyślesz wypowiedzenie wraz z dowodem zwrotu środków. Pamiętaj o jednym egzemplarzu pisma dla siebie, na wszelki wypadek.
 3. Brak dopełnienia obowiązku oceny zdolności kredytowej jest wykroczeniem, mówi o tym art 138c par 1a kodeksu wykroczeń. Możesz zatem zgłosić na policję, że osoba, która udzielała Ci pożyczki nie dopełniła tego obowiązku.
 4. Zapłaciłaś jakąkolwiek ratę z tej pożyczki? Z naliczonymi przez nich kosztami można w sądzie skutecznie walczyć - oni tam mają taki cwany myk, który teoretycznie pozwala im co miesiąc naliczać dodatkowe opłaty, ale to niezgodne z prawem.
 5. Podstawą do przywrócenia terminu w przypadku braku złożenia sprzeciwu w terminie jest przyczyna niezależna od pozwanego, która uniemożliwiła złożenie środka zaskarżenia. Pańska sytuacja materialna czy "zapomnienie" nikogo w tym przypadku nie interesuje, ponieważ nie przeszkadza to w złożeniu odwołania. Otrzymał Pan nakaz, zapoznał się z jego treścią oraz z pouczeniem dołączonym do nakazu, znał Pan termin na sprzeciw. Jest Pan dorosłym człowiekiem i musi brać odpowiedzialność za siebie.
×
×
 • Utwórz nowe...