Skocz do zawartości

Wynagrodzenie na 1/2 etatu a komornik


Ona2333

Polecane posty

Dnia 30.11.2020 o 11:56, Ona2333 napisał:

Witam podjęłam prace na 1/2 etatu. Na umówię mam napisane 1280zl brutto . Netto wychodzi mi około 985,60zl + około 200 zł premii czy może mi zabrać coś komornik ? 

Zgodnie z przepisami minimalna kwota wynagrodzenia za pracę podlega ochronie, jeśli egzekucja dotyczy należności innych niż alimentacyjne. W przypadku pracy na część etatu, np. 1/2 etatu, kwota minimalnej ochrony ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu. Całą problematykę razem z wyliczeniami zawarliśmy w naszym artykule na blogu, do którego serdecznie odsyłamy: https://www.darmowyprawnik.eu/egzekucja-z-wynagrodzenia-za-prace-jak-przebiega/

Możemy polecić ten artykuł: https://www.anty-dlug.pl/czy-komornik-moze-zajac-najnizsza-krajowa/

Należy również zastanowić się czy komornik w ogóle może prowadzić egzekucję wobec Pani osoby. Należałoby sprawdzić, czy na etapie postępowania sądowego nie doszło do jakichkolwiek uchybień natury formalnej w zakresie doręczeń. Z naszego doświadczenia wynika, że w szczególności jeśli chodzi o e-sąd to istnieje wiele nakazów zapłaty nieprawidłowo doręczanych. A w takiej sytuacji możliwe jest umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich zabranych do tej pory pieniędzy.

Nasza Kancelaria EUROLEGE od wielu lat zajmuje się tego rodzaju sprawami. Pomagamy osobom zadłużonym zarówno na etapie sądowym jak i postępowań komorniczych. Zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...