Skocz do zawartości
AdamG

Problem z BIK i bankiem Millenium

Polecane posty

Witam.

Mam problem z bankiem millenium. jakieś 6-7 lat temu z powodu zapaści finansowej utraciłem płynność finansową co skutkowało szeregiem niemiłych sytuacji. Wszystko po woli prostuję. Jedną z takich spraw jest mój były bank millenium. Bank wypowiedział mi konto i na podstawie BTE i SĄDU wszczął egzekucję komorniczą. Po zakończeniu egzekucji szczęśliwy, że spłaciłem ostatnie zobowiązanie spotkałem się z murem. Bez informacji, bez ostrzeżenia bank wpisał mnie do BIK jako dłużnika za jakieś zaległe odsetki. Byłem w banku z pytaniem ale nie udzielili mi konkretnych informacji co to za odsetki za jaki to okres itp. Na chwilę obecną jestem ponownie uziemiony, a miałem już nadzieję że wszystko spłacone i mogę zacząć normalne nowe życie.

Posiadam wszystkie decyzje z sądu i od komornika o zakończeniu wszelkich egzekucji komorniczych. Poradzono mi abyb napisać wypowiedzenie do banku. Czy coś takiego ma sens.

Cytat

Niniejszym Ja xxxxxxx

wypowiadam umowę o prowadzenie rachunku bankowego nr 00000000000 ze skutkiem natychmiastowym.

W związku z moją byłą „zapaścią finansową” na podstawie BTE z dn. 05-01-2015 sygn. Akt. 62/DDN/2015 wypowiedziano mi umowę debetu w rachunku bankowym uznałem, iż rachunek bankowy został zamknięty, wszczęto egzekucję komorniczą, która była prowadzona przez 4 lata i zakończyła się dn. 11-02-2019r.

Oświadczam, że wszelkie należności, powstałe z tytułu wyżej wskazanej umowy o prowadzenie rachunku bankowego w moim mniemaniu zostały uiszczone co mam potwierdzone decyzją o zakończeniu postępowania egzekucyjnego syg, Km 949/15 prowadzonego na podstawie BTE z dn. 05-01-2015 sygn. Akt. 62/DDN/2015, Postanowienie Sądu Rejonowego w Braniewie z dn. 23-02-2015 syg. Akt. I Co 116/15 przez Komornika Sądowego przy sądzie rejonowym w Braniewie. W/w rachunek bankowy nie jest przeze mnie obsługiwany od co najmniej 5 lat i do momentu pobrania danych z rejestru BIK byłem święcie przekonany, że wszystkie moje zobowiązania są spłacone.

W związku z powyższym, na podstawie :

Art. 466 KC „Z pokwitowania zapłaty dłużnej sumy wynika domniemanie zapłaty należności ubocznych. Z pokwitowania świadczenia okresowego wynika domniemanie, że spełnione zostały również świadczenia okresowe wymagalne wcześniej”.

Art. 731 KC „Roszczenia wynikające ze stosunku rachunku bankowego przedawniają się z upływem lat dwóch. Nie dotyczy to roszczeń o zwrot wkładów oszczędnościowych.”

Art. 117 KC „§ 2. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne.
§ 21. Po upływie terminu przedawnienia nie można domagać się zaspokojenia roszczenia przysługującego przeciwko konsumentowi.

Nie rozumiem działania banku.

Żądam natychmiastowego zamknięcia rachunku oraz wykreślenie mnie z rejestru BIK w związku z brakiem zobowiązań.

Jest to forma i próba wyłudzenia dodatkowych pieniędzy oraz celowego działania na moją szkodę.

Informuję, że nie posiadam karty płatniczej wydanej do rachunku oraz cofam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.

Panie Adamie, w naszej ocenie pismo do banku niekoniecznie przyniesie zamierzony cel, ale na pewno warto spróbować. Ewentualne przedawnienie też nie będzie miało większego znaczenia, ponieważ BIK to nie jest BIG, który działa na podstawie odrębnych przepisów.

Zalecamy w takiej sytuacji napisanie skargi do Rzecznika Finansowego. Kontakt znajdzie Pan tutaj: https://rf.gov.pl/kontakt

Bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. Pismo do banku wystosowałem opierając się na wcześniejszej odpowiedzi z państwa strony. Na razie czekam na odpowiedź mając nadzieję, że bank uzna moje dowody. Jednakże znając nasz system wydaje mi się, że bez mediatora lub sądu się nie obędzie. Jednakże jesteście wspaniali i dziękuję.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...