Skocz do zawartości

Dług


Ewa

Polecane posty

Od komornika dostałam następujące informacje, daty 13.09.2010 r. i 25.11.2010 i sygn. Akt. Sprawa w sądzie rejonowym. BPH S.a. chce ode mnie 2.524,58 zł. Od stycznia do czerwca 2011 roku komornik zajął wypłatę u pracodawcy, ale że byłam na urlopie wychowawczym to nic nie zabrał i sprawa u komornika została umorzona. Żadnych listów nie otrzymałam ponieważ nie przebywałam pod adresem zameldowania. Co mam dalej z tym zrobić? Proszę o pprady. Czy jest samoczynne przedawnienie długu? Czy trzeba pisać do Sądu pismo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 18:45, Ewa napisał:

Od komornika dostałam następujące informacje, daty 13.09.2010 r. i 25.11.2010 i sygn. Akt. Sprawa w sądzie rejonowym. BPH S.a. chce ode mnie 2.524,58 zł. Od stycznia do czerwca 2011 roku komornik zajął wypłatę u pracodawcy, ale że byłam na urlopie wychowawczym to nic nie zabrał i sprawa u komornika została umorzona. Żadnych listów nie otrzymałam ponieważ nie przebywałam pod adresem zameldowania. Co mam dalej z tym zrobić? Proszę o pprady. Czy jest samoczynne przedawnienie długu? Czy trzeba pisać do Sądu pismo?

Pani Ewo, czy roszczenie jest przedawnione wymaga dokładniejszej analizy prawnej, bowiem wobec zmieniających się przepisów o przedawnieniach koniecznym jest ustalenie, czy w Pani sprawie zastosowanie będzie miał 6 letni czy też 10 letni termin przedawnienia roszczeń stwierdzonych przez sąd. A być może zachodzą jeszcze inne okoliczności, jak np. wcześniej wydany BTE. Dlatego koniecznym jest przyjrzenie się sprawie.

Najpewniej w Pani sprawie doszło do istotnej pomyłki jeszcze na etapie postępowania sądowego. A gdyby tak było to jesteśmy w stanie pomóc Pani umorzyć egzekucję i nawet odzyskać zabrane pieniądze. Zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w Sądzie powiedziała, że w mojej sprawie nie była wysyłana do mnie żadna korespondencja. Dlatego nic na temat tej sprawy nie wiem, że wogóle jest. Dłużnik nie wiem skąd się wziął, może dług został wykupiony przez niego od kogoś innego. Dłużnik podał Komorniki mój adres zameldowania pod którym nie przebywałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ewa napisał:

Jak zarejestrować się do e-sad w Lublinie żeby zobaczyć czy tam czegoś nie ma? Mieszkam od 10 lat zagranicą. Przy rejestracji mam podać swój ostatni adres zameldowania?

To jak znaleźć zadłużenie poruszaliśmy już na naszym blogu w tym miejscu: https://www.darmowyprawnik.eu/jak-dziala-e-sad-w-lublinie/

Jeśli potrzebuje Pani pomocy w tej sprawie zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule nie ma tej informacji jakiej poszukuje. Chce sie zarejestrować na stronie e-sąd w Lublinie. Jakie dane adresowe muszę podać skoro od 10 lat nie mam meldunku w Polsce. Czy mam podać swój ostatni adres zameldowania w Polsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ewa napisał:

W artykule nie ma tej informacji jakiej poszukuje. Chce sie zarejestrować na stronie e-sąd w Lublinie. Jakie dane adresowe muszę podać skoro od 10 lat nie mam meldunku w Polsce. Czy mam podać swój ostatni adres zameldowania w Polsce?

Podaje wówczas Pani dane adresowe w Polsce. Może to być np. adres osoby bliskiej, która wyraziła na to zgodę. Zaznaczamy, że chodzi tutaj o dane adresowe, a nie dane faktycznego miejsca zamieszkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ewa napisał:

Podałam adres osoby bliskiej. W jaki sposób e-sąd wysyła korespondencję (droga mailową czy takie informacje pojawia się po zalogowaniu na konto) ? 

Korespondencja zostanie wysłana do Pani na podany adres korespondencyjny. Zalecamy jednak stałe monitorowanie konta założonego w systemie EPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ewa napisał:

Jakie dane adresowe muszę podać skoro od 10 lat nie mam meldunku w Polsce.

podać aktualne dane zamieszkania za granicą,

 

6 godzin temu, Ewa napisał:

Czy mam podać swój ostatni adres zameldowania w Polsce?

nie

2 godziny temu, Ewa napisał:

W jaki sposób e-sąd wysyła korespondencję

w formie tradycyjnej, czyli poczta polska,

po utworzeniu konta i znalezieniu swoich spraw można ustanowić formę elektroniczną ale nie proponuję tego, możesz za to podać adres osoby która będzie odbierać korespondencje sądową za ciebie, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto założone, teraz czekam na akceptację i sprawdzenie 2 dni robocze. Podałam adres bliskiej osoby w Polsce. Czy można później ten adres zmienić w ustawieniach? Jak to w końcu jest? Adres bliskiej osoby w Polsce czy adres za granicą ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, EUROLEGE Kancelaria napisał:

Może to być np. adres osoby bliskiej, która wyraziła na to zgodę. Zaznaczamy, że chodzi tutaj o dane adresowe, a nie dane faktycznego miejsca zamieszkania.

Jak bliska osoba która mieszka w Polsce, bo ja mieszkam zagranicą odbierze za mnie list polecony? Czy w ustawieniach konta można dodać adres korespondencyjny zagranicą? Przy rejestracji konta piszę dane adresowe, nie są jednoznaczne czy mają to być dane adresowe do korespondencji czy dane adresowe zamieszkania ? Jest napisane ogólnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robson21 napisał:

znam kilka osób, że założyli konto mieszkając po za Polską i podając zagraniczny adres zamieszkania,

Czy w ustawieniach po aktywacji konta można zmienić dane adresowe? Wyżej w komentarzach pisze, że podaje się adres w Polsce jak mieszka się za granicą. Nie chcę być podana za fałszywe dane napisane nie umyślnie. Czy można do nich napisać email?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ewa napisał:

Czy w ustawieniach po aktywacji konta można zmienić dane adresowe?

z tego co pamiętam, to tak.

17 godzin temu, Ewa napisał:

Jak bliska osoba która mieszka w Polsce, bo ja mieszkam zagranicą odbierze za mnie list polecony?

dwa rozwiązania jeżeli działasz sama przed sądem:

1. ustanowić pełnomocnika (pełnomocnictwo pocztowe) dla tej osoby.

2. Prowadząc korespondencje z sądem podać adres do korespondencji w pierwszym piśmie procesowym, np: w sprzeciwie, odpowiedzi na pozew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rejestracji konta zaznaczyłam przez pomyłkę opcję otrzymywania powiadomień
e-mail. Czy można anulować rejestracje i założyć konto jeszcze raz? Czy ewentualnie będzie to można zmienić w ustawieniach konta? Z e-sadem chce wyłącznie korespondencji tradycyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ewa napisał:

Czy można anulować rejestracje i założyć konto jeszcze raz?

nie,

3 godziny temu, Ewa napisał:

Przy rejestracji konta zaznaczyłam przez pomyłkę opcję otrzymywania powiadomień
e-mail.

ok, nic się nie stało.

 

3 godziny temu, Ewa napisał:

Z e-sadem chce wyłącznie korespondencji tradycyjnej.

i tak zostanie jak sama nie zmienisz w danej sprawie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ewa napisał:

Gdzie potem w ustawieniach zmienia się żeby odchaczyc to żeby nie przychodziły powiadomienia na e-mail

niech powiadomienia przychodzą na email, wtedy wiesz co dzieje się ze sprawą a listy i tak będą wysyłane pocztą, dopóty do póki nie zmienisz na komunikacje z e-sądem w danej sprawie na elektroniczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2021 o 11:25, EUROLEGE Kancelaria napisał:

Jeśli potrzebuje Pani pomocy w tej sprawie zapraszamy do kontaktu.

Jestem zalogowana na e-sąd w Lublinie. Gdzie mam zobaczyć czy nie toczyły się przeciwko mnie jakieś sprawy ? Czy na chwilę obecną są jakieś sprawy ? Czy wszystkie informacje na ten temat widać odrazu po aktywacji konta ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2021 o 11:48, EUROLEGE Kancelaria napisał:

Podaje wówczas Pani dane adresowe w Polsce. Może to być np. adres osoby bliskiej, która wyraziła na to zgodę

Proszę powiedzieć czy dane adresowe mają być moje zagraniczne, czy dane bliskiej osoby z rodziny w Polsce? Jeżeli bliskiej osoby w Polsce to muszę wystawić jej upoważnienie na odbieranie listów poleconych w moim imieniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ewa napisał:

Jestem zalogowana na e-sąd w Lublinie. Gdzie mam zobaczyć czy nie toczyły się przeciwko mnie jakieś sprawy ? Czy na chwilę obecną są jakieś sprawy ? Czy wszystkie informacje na ten temat widać odrazu po aktywacji konta ?

Powinna Pani widzieć wszystkie sprawy dotyczące Pani osoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...