Skocz do zawartości

Umowa na okres próbny a komornik..


banqu

Polecane posty

Witam, mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić.

Od poniedziałku zaczynam pracę (pierwszy miesiąc okres próbny - potem umowa o pracę), ale pierwszy miesiąc na tej umowie... mam komorników i zajęcie w ZUS'ie - obawiam się że pierwszy miesiąc przepracuję za darmo. Jak uchronić pierwszą wypłatę przed zajęciem? Czy mogę zgłosić do ubezpieczenia inną osobę? Ew. zgłosić w ZUSie żeby nie zajmowali pieniędzy (bo ZUS o mojej pracy dowie się pewnie jako pierwszy).

Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, banqu napisał:

Witam, mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić.

Od poniedziałku zaczynam pracę (pierwszy miesiąc okres próbny - potem umowa o pracę), ale pierwszy miesiąc na tej umowie... mam komorników i zajęcie w ZUS'ie - obawiam się że pierwszy miesiąc przepracuję za darmo. Jak uchronić pierwszą wypłatę przed zajęciem? Czy mogę zgłosić do ubezpieczenia inną osobę? Ew. zgłosić w ZUSie żeby nie zajmowali pieniędzy (bo ZUS o mojej pracy dowie się pewnie jako pierwszy).

Pomocy!

W przypadku formalnej umowy o pracę pracodawca zgłosi Pana do ZUS, a do systemu tego dostęp ma również komornik. Samo zajęcie jednak wynagrodzenia za pracę nie oznacza, że całość kwot zostanie przez komornika przejęta. Wynika to z faktu, że kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę wolna jest od zajęcia komorniczego. Więcej na ten temat znajdzie Pan w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/pensji-moze-zabrac-komornik-2018-r/

W tym miejscu zastanowić się jednak należy, czy komornik w ogóle może prowadzić daną egzekucję. Należy sprawdzić wszystkie okoliczności. Z naszego doświadczenia wynika, że funkcjonuje wiele tytułów wykonawczych, które są wadliwe i nie mogą stanowić podstawy ważnej egzekucji komorniczej. Jednak umorzenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy wymaga podjęcia działań. W szczególności koniecznym jest dokonanie fachowej analizy sprawy i dokonanie oceny czy sprawa kwalifikuje się do pomocy na etapie egzekucji komorniczej.

W naszej Kancelarii EUROLEGE od wielu lat pomagamy osobom, które mają egzekucje. Pomoc udzielana jest osobom z całej Polski.

Zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, banqu napisał:

Przez pierwszy miesiąc jest tylko umowa na okres próbny, nie na stała (umowa o pracę).

To mi może zabrać w całości. Tak?

Nie, umowa o pracę czy to na okres próbny, czy czas określony czy też na czas nieokreślony nadal jest umową o pracę i wynagrodzenie z niej podlega takim samym ograniczeniom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...