Skocz do zawartości

13ta pensja


MalaMi

Polecane posty

Dzień dobry, 

Pracuje na umowę o pracę z wynagrodzeniem najniższej krajowej. Posiadam zadłużenie komornicze. 3 miesiące byłam na zwolnieniu lekarskim, wróciłam w połowie miesiąca stycznia do pracy. Za 14 dni zwolnienia otrzymałam wynagrodzenie z ZUS w wysokości 760 zł. Ostatniego dnia miesiąca otrzymam wypłatę za miesiąc styczeń z zakładu pracy także obniżona o ilość dni pracujących w tym miesiącu (około 1000 zł). W tym tygodniu księgowa wypłacała dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. 13 tke, a ja nie dostałam nawet najmniejszej części tego wynagrodzenia. Czy nie powinno być tak że w danym miesiącu zlicza ona sumę mojego wynagrodzenia i wypłaca mi część 13tki ? Konkretniej przedstawię: otrzymam od zakładu pracy 1000 zł netto , trzynastki otrzymałbym 1600 zł netto czyli powinnam otrzymać trzynastkę bo suma wynagrodzeń będzie w tym miesiącu wynosiła netto 2600 ? Proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2021 o 07:27, MalaMi napisał:

Dzień dobry, 

Pracuje na umowę o pracę z wynagrodzeniem najniższej krajowej. Posiadam zadłużenie komornicze. 3 miesiące byłam na zwolnieniu lekarskim, wróciłam w połowie miesiąca stycznia do pracy. Za 14 dni zwolnienia otrzymałam wynagrodzenie z ZUS w wysokości 760 zł. Ostatniego dnia miesiąca otrzymam wypłatę za miesiąc styczeń z zakładu pracy także obniżona o ilość dni pracujących w tym miesiącu (około 1000 zł). W tym tygodniu księgowa wypłacała dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. 13 tke, a ja nie dostałam nawet najmniejszej części tego wynagrodzenia. Czy nie powinno być tak że w danym miesiącu zlicza ona sumę mojego wynagrodzenia i wypłaca mi część 13tki ? Konkretniej przedstawię: otrzymam od zakładu pracy 1000 zł netto , trzynastki otrzymałbym 1600 zł netto czyli powinnam otrzymać trzynastkę bo suma wynagrodzeń będzie w tym miesiącu wynosiła netto 2600 ? Proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję

Należy zwrócić się do pracodawcy o udzielenie informacji w jaki sposób dokonano wyliczenia kwoty z 13-ej pensji i jaka suma z tej kwoty przekazana została komornikowi. Przypominamy, że to na pracodawcy leży obowiązek należytego ustalania kwot przesyłanych komornikowi. Jeśli nastąpił błąd pracodawca odpowiada za naruszenie przepisów. W celu dokonania oceny prawidłowości działań pracodawcy musielibyśmy mieć wgląd do regulaminu wynagradzania, o ile istnieje, a także ewentualnie innych zasad przyznawania i wyliczania dodatkowej pensji.

Dodatkowo wskazujemy, że na tym etapie wypadałoby również sprawdzić, czy egzekucja komornicza może być w ogóle wobec Pani prowadzona. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że istnieje wiele tytułów wykonawczych, które nie mogą stanowić podstawy egzekucji komorniczej. W ślad za tym egzekucje tak prowadzone można umorzyć, a zabrane pieniądze odzyskać.

Jeśli jest Pani zainteresowana bezpłatną analizą swojej sytuacji to oczywiście zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...