Skocz do zawartości

getback


Gość Grzegorz

Polecane posty

Gość Grzegorz

Witam,
Potrzebuję pomocy z państwa strony. Kilka lat temu (ok. 9-10) podpisałem umowę z operatorem sieci komórkowej Orange. Z powodu kłopotów finansowych przestałem opłacać rachunki. Nie mam dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy i nie wiem, kiedy została podpisana. Wydaję mi się jednak, że sprawa jest przedawniona. Aktualnie o spłatę zadłużenia domaga się firma GetBack. Najpierw dzwonili z groźbą oddania sprawy do sądu. Gdy powiedziałem, że muszę sprawdzić czy sprawa nie jest przedawniona, usłyszałem: "Gdyby była przedawniona, to byśmy nie dzwonili." 30 marca otrzymałem SMS, że moją sprawą zajmuje się terenowy doradca klienta. Jak mam dalej postępować? Bardzo proszę o odpowiedź. 


Z poważaniem

Grzegorz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji nie zalecamy kontaktu z przedstawicielami firmy windykacyjnej. Każda wpłata, podpisane pismo może być podstawą do ewentualnej przegranej w sądzie. Na chwilę obecną szansa na pozwanie Pana do sądu przez GetBack jest bardzo nikła, ale ewentualne uznanie zadłużenia może spowodować zmianę optyki w sprawie. Najpewniej zadłużenie jest przedawnione, a to oznacza, że windykator nie będzie raczej fatygował się ze składaniem pozwu.

Długi telekomunikacyjne przedawniają się z upływem 3 lat. Więcej na ten temat znajdzie Pan w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/przedawnienie-oplat-za-telefon-i-internet/

Oczywiście zapraszamy również do kontaktu ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...