Skocz do zawartości

Sprzeciw po terminie, czy jeszcze można?


Gość robert_s

Polecane posty

Gość robert_s

Witam. 
Jeśli nakaz zapłaty odebrałem i zapomniałem o złożeniu sprzeciwu i minęło 14 dni to czy jest szansa coś jeszcze zrobić? Podobno można prosić sąd o przywrócenie terminu na odwołanie. Nie ukrywam, że nie mam żadnego usprawiedliwienia, po prostu miałem ostatnio dużo innych spraw, przeprowadzka itd i zwyczajnie zapomniałem... Coś można jeszcze zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert_s

Czyli juz nie ma zadnej mozliwosci odwołania? Nie da się napisać takiego wniosku o przywrócenie z uwagi na trudną sytuacje finansową? To jest ponad 5 tyś długu, ja nie mam takich pieniędzy i nie mam skąd ich wziąsć. Pierwszą pensje bedę miał dopiero ok 10 lipca, a jeszcze musze zaplacić rachunki, mieszkanie i dojazdy do pracy, a zarabiam tylko odrobine wiecej niż minimalna. Sąd nie może jakoś tego rozpatrzyć z uwagi na trudną sytuację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą do przywrócenia terminu w przypadku braku złożenia sprzeciwu w terminie jest przyczyna niezależna od pozwanego, która uniemożliwiła złożenie środka zaskarżenia. Pańska sytuacja materialna czy "zapomnienie" nikogo w tym przypadku nie interesuje, ponieważ nie przeszkadza to w złożeniu odwołania. Otrzymał Pan nakaz, zapoznał się z jego treścią oraz z pouczeniem dołączonym do nakazu, znał Pan termin na sprzeciw. Jest Pan dorosłym człowiekiem i musi brać odpowiedzialność za siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Robercie, niestety ale Pańska sytuacja materialna w tym zakresie nie będzie dla sądu miała żadnego znaczenia. Co innego wniosek o zwolnienie od opłat sądowych, a co innego wniosek np. o przywrócenie terminu. W tej sytuacji nie widzimy realnej szansy na uhcylenie nakazu zapłaty. W tej sytuacji pozostaje Panu porozumieć się z wierzycielem i dogadać co do takich warunków spłaty, jakie będą dla Pana możliwe do wykonania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...