Skocz do zawartości

Spłacony kapitał, ale nic z niego nie schodzi


Polecane posty

Witam. Bardzo proszę o poradę, ponieważ jestem w kiepskiej sytuacji. Mianowicie chodzi o pożyczki.Mam zaciągnięte 2 pożyczki- jedna na 3.000 zł wzięta w lipcu, póki co spłacam tylko odsetki ,była już po 4 miesiącach spisana kolejna umowa i dalej płacę same odsetki. Z kapitału nic nie schodzi.Druga pożyczka była na 2.000 i tu jest ta sama sytuacja.
Przez to że płacę raty za odsetki, nie pozbywam się długu tylko coraz bardziej się pogrązam. Czy można coś z tym zrobić, jesli spłacony jest kapitał? Nie chciałbym nachodzenia w domu przez windykatorów. Przy umowach podpisałem tez weksle.
Chciałbym to jakoś zakończyć, ale nie wiem czy bez sądu jest to w ogóle możliwe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wpadła Pani/Pan w spiralę zadłużenia i ciężko bez sprawy sądowej będzie bardzo ciężko wyjść z tej sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie zmuszenie windykatora/firmy pożyczkowej do złożenia pozwu do sądu. W takiej sytuacji istnieje szansa na skuteczną obronę i nawet pełne oddłużenie. Niestety, ale etap "nękania" trzeba będzie przejść, bowiem wiele firm windykacyjnych potrafi telefonować i pisać bez opamiętania. Nawet po kilka/kilkanaście razy dziennie.

Podsyłamy również ciekawy artykuł w temacie co może, a czego nie może windykator: https://www.darmowyprawnik.eu/co-moze-windykator-terenowy/

Gdyby sprawa trafiła do sądu to wówczas zachęcamy do szybkiego kontaktu. Na złożenie sprzeciwu czy zarzutów od nakazu zapłaty są bowiem tylko 2 tygodnie od dnia otrzymania przesyłki sądowej. Dane do kontaktu dostępne są tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/kontakt/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...