Skocz do zawartości

Leasing taxi

Gość taksówkarz

Polecane posty

Gość taksówkarz

Czy słyszał ktoś albo miał do czynienia z leasing taxi? W związku z utratą pracy chciałbym zacząć zarabiać na swoim i pomyślałem właśnie o leasingu taksówki. Jak to wygląda z punktu widzenia prawnego? Nie ma w tym żądnych kruczków prawnych? Mam trochę pieniędzy odłożonych na rozpoczęcie działalności, ale niewystarczający żeby kupić samochód na taksówkę. Jak to widzicie?

4 godziny temu, Gość taksówkarz napisał:

Czy słyszał ktoś albo miał do czynienia z leasing taxi? W związku z utratą pracy chciałbym zacząć zarabiać na swoim i pomyślałem właśnie o leasingu taksówki. Jak to wygląda z punktu widzenia prawnego? Nie ma w tym żądnych kruczków prawnych? Mam trochę pieniędzy odłożonych na rozpoczęcie działalności, ale niewystarczający żeby kupić samochód na taksówkę. Jak to widzicie?

Jeśli prowadzi Pan działalność gospodarczą to na pewno leasing taxi jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu uzyska Pan koszty działalności, a cała inwestycja będzie tańsza wobec możliwości odliczenia podatków od uzyskiwanych przychodów.

Niestety nie znamy szczegółów umowy leasingu. Jeśli w przyszłości się Pan zdecyduje na zawarcie umowy leasingu zawsze warto skonsultować jej treść z prawnikiem. Dzięki temu będzie Pan wiedział na czym stoi oraz czy w umowie nie ma niekorzystnych dla Pana rozwiązań. Pamiętać trzeba, że jako przedsiębiorca będzie Pan inaczej traktowany niż gdyby zawierał Pan umowę jako konsument. Zastosowania nie znajdą tutaj klauzule abuzywne. A to właśnie jest główną i podstawową bronią konsumentów wobec banków, firm pożyczkowych i widny akcyjnych.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...