Skocz do zawartości

Mam komornika


Gość zosia

Polecane posty

dzien dobry w dniu dzisiejszym dostalam pismo od komornika o zajeciu mojej pensji i mojego konta, zarabiam najnizsza krajowa ile moze mi zabrac i co moge zrobic? niedlugo mam tez dostac pita z ulga na dziecko rozumiem ze tego mi nie zabierze bo to pieniadze dzieciaczkow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Pani pierwsze pytanie, to jeśli wykonuje Pani pracę na podstawie umowy o pracę to komornik nie może Pani zająć kwoty minimalnego wynagrodzenia, które w 2020 roku to wynosi nie mniej niż 1884,62 zł. A zazwyczaj jest to kwota wyższa. 

Poniżej zestawienie, z którego wynikają zależności w limitach zajęć:

  1. przy podwyższonych kosztach uzyskania przychodu i uldze podatkowej – 1.928,62 zł
  2. przy podstawowych kosztach uzyskania przychodu i uldze podatkowej – 1.920,62 zł
  3. przy podwyższonych kosztach uzyskania przychodu bez ulgi podatkowej – 1.884,62 zł
  4. przy podstawowych kosztach uzyskania przychodu bez ulgi podatkowej – 1.876,62 zł

Prosimy pamiętać, że takie limity nie dotyczą egzekucji należności alimentacyjnych. Wówczas wolna jest jedynie kwota 40% minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Co do kwestii ulgi na dziecko i zajęcia komorniczego, to niestety, ale podlega ono zajęciu w całości. Więcej na ten temat znajdzie Pani w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/czy-komornik-moze-zabrac-ulge-na-dziecko-zwrot-podatku-na-dzieci-a-egzekucja-komornicza-poradnik/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wszystkiemu winne są kadrowe w pracy. Nie potrafią liczyć i później człowiek musi cierpieć. Wiem coś na ten temat. U mnie prawie 2 lata źle potracala z wynagrodzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Danek ma o tyle rację, że to kadrowe (księgowe) odpowiadają za wysokość ustalanych zajęć i przekazywanych komornikowi pieniędzy. Niestety, ale wiele kadrowych się na tym zupełnie nie zna i wolą zabrać za dużo niż za mało pracownikowi, aby nie narażać się na odpowiedzialność (grzywna). To samo z resztą dotyczy banków, które powinny zostawiać kwoty wolne od zajęcia albo pozostawiać środki nie podlegające zajęciu (np. 500+), a tego nie robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...