Skocz do zawartości

Mąż ukrywał długi w alior banku i innych. Jak mam się zachować?


Gość ReniaM

Polecane posty

Nie wiem co mam powiedzieć. Już myśli nie dają mi spokoju. Pomyślałem, że napisze tutaj. Wiele osób chwalilo to forum.

O co chodzi. Mój mąż zaciągnął dużo pożyczek i kredytów bez mojej wiedzy. Na żaden nie wyrażałam zgody. Okazuje się, że na pewno ma jakiś jeden na ponad 15.000 zł w alior banku. Ale już mi się przyznał, że jest ich więcej. Tych długów. Podobno są i banki i nawet jakieś chwilówki. Boję się, że też będę musiała z nim to spłacać. A pracuję na pół etatu i ledwo 1200 zł zarabiam.

Boję się też o dzieci. One nic nie wiedzą. Czy komornik może mi i dzieciom zrobić coś mimo tego, że nie wiedzieliśmy o długach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mąż zawierał umowy pożyczek albo kredytów w Alior Banku albo innych instytucjach kredytowych bez Pani zgody i wiedzy, to nie będzie Pani zasadniczo odpowiadała za takie zobowiązania. Odpowiadałaby Pani w takiej sytuacji tylko wtedy, gdyby pieniądze z tych kredytów i pożyczek przeznaczane były na zaspokajanie podstawowych i niezbędnych kosztów utrzymania rodziny. Jeśli tak nie było i maż wydawał te pieniądze na inne rzeczy, to nie musi się Pani obawiać żadnych konsekwencji. Jeśli żadne z dzieci nie podpisywało razem z mężem umowy kredytu albo pożyczki to również nie będzie za te zobowiązania odpowiadało.

Więcej na temat odpowiedzialności majątkowej małżonka znajdzie Pani w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/odpowiedzialnosc-dlugi-malzonka-uwolnic-sie-dlugow-meza-zony/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...