Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Przedsiębiorca z Warszawy

Idea leasing i problem z płatnościami.

Polecane posty

Gość Przedsiębiorca z Warszawy

Dzień dobry. Długo się zbierałem, żeby poprosić o pomoc. Jednak nadszedł już czas żeby coś zrobić.

Mam problem z Idea leasing. Mam u nich kilka samochodów na firmę w leasingu. I problem polega na tym, że teraz mam duże kłopoty finansowe, a oni już wypowiedzieli mi leasing na jeden samochód. Resztateż jest zagrożona. Chcą ode mnie i samochód zabrać i żebym zapłacił jeszcze 25.000 zł. Nie mam takich pieniędzy. Samochód mogę im oddać. Przecież się z niego zaspokoją.

Proszę o poradę. Czy mam szansę na wygranie z nimi w sądzie gdyby mnie pozwali?  Mocno obawiam się przegranej i porażki mojej działalności.

Z przedstawionej sytuacji wynika, że najpewniej w niedługim czasie możemy się spodziewać kolejnych wypowiedzeń umów leasingowych. A już na pewno Idea Leasing, w tej pierwszej umowie, z której żąda 25.000 zł zapłaty za chwilę złoży pozew o zapłatę do sądu. Najpewniej również sąd wyda nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Możliwe też, że sprawa trafi do e-sądu i będzie procedowana w EPU.

W temacie upadłości jest pewien problem, bowiem trzeba sobie zadać pytanie: czy jestem w stanie niewypłacalności? To znaczy, czy jestem w stanie na bieżąco regulować swoje zobowiązania? Ważne jest też to, czy firma posiada jeszcze jakieś wierzytelności, które w bliższej przyszłości może ściągnąć albo też czy posiada majątek, który nadaje się do spieniężenia.

Mimo wszystko zalecamy w zaistniałej sytuacji zachować umiar i zimną głowę. Gdyby Idea Leasing zdecydował się złożyć pozew w sądzie to zachęcamy do szybkiego kontaktu z naszą Kancelarią EUROLEGE. Mamy doświadczenie w tego rodzaju i podobnych sprawach. Zgłoszenia swojej sprawy sądowej można dokonać telefonicznie dzwoniąc pod numer 530 333 130, pisząc maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...