Skocz do zawartości

przedawniona sprawa

Gość aneta36

Polecane posty

Witam,

otrzymałam w piątek dokumenty od komornika. Wierzycielem w tej sprawie jest best, nakaz został wydany w 2009 roku. Czy to nie uległo przedawnieniu? Nakaz w 2009r odebrałam i nie złożyłam odwołania bo nie wiedziałam że tak można. Co teraz powinnam zrobić? Proszę o odpowiedź. 

Najpewniej wierzytelność stwierdzona tytułem wykonawczym (nakaz zapłaty) jest już dalece przedawniona. W sytuacji wydania nakazu zapłaty w 2009 roku zastosowanie znajdzie 10 letni termin przedawnienia. Jest on w zaistniałej sytuacji najbardziej korzystny. Przedawnienie wierzytelności stwierdzonej nakazem zapłaty upłynęłoby w 2019 roku, w dniu odpowiadającym dniowi uprawomocnienia się nakazu zapłaty.

Co można w takiej sprawie zrobić? Przede wszystkim należałoby natychmiast złożyć wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego na podstawie art. 825 pkt. 1 z indeksem 1 kodeksu postępowania cywilnego. Dodatkowo zalecamy złożenie powództwa przeciwegzekucyjnego, aby raz na zawsze zakończyć tą sprawę.

Więcej na temat powództwa przeciwegzekucyjnego znajdzie Pani w poradniku dostępnym na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/powodztwo-przeciwegzekucyjne-pozwij-bank-i-uchyl-bte/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...