Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bojownik_Arek

Wcześniej spłacony kredyt w AASA Polska. Nie chcą wypłacić pieniędzy.

Polecane posty

Gość Bojownik_Arek

Mam pytanie dotyczące zwrotów prowizji i innych kosztów. Kiedyś musiałem wziąć szybką pożyczkę. Padło na AASA Polska. Pożyczka była wzięta na 12 miesięcy. Spłaciłem ją po niespełna 3 miesiącach. Miałem spory zastrzyk gotówki. I teraz chciałbym odzyskać koszty tej pożyczki, bo słyszałem, że można się o to starać.

I co, jeśli nie oddadzą dobrowolnie? Jest sens pójścia do sądu z pozwem? Da się coś takiego w ogóle ruszyć czy lepiej odpuścić i mieć święty spokój?

Gość Misiaczek

Wobec wcześniejszej spłaty, koszty powinny ulec stosunkowemu zmniejszeniu. Polecem Kancelarię Anty-Dług - ona pomoże odzyskać koszty!

Zgodnie z przepisami, w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego należy się Panu zwrot kosztów, odsetek etc. występujących ponad pożyczony kapitał. Nie jest to jednak stanowisko jednolite w polskich sądach, jednak przeważające.

Ostatnimi czasy Prezes UOKiK, Rzecznik Finansowy oraz Rzecznik Generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wypowiedzieli się za prokonsumenckim rozumieniem przepisów. Jeśli wyrok, który ma być w niedługim czasie wydany przez Trybunał Sprawiedliwości UE będzie korzystny, to wówczas można liczyć na to, że polskie sądy zastosują się do tego co orzeknie TSUE i będą orzekały zwroty wszystkich kosztów, odsetek etc. ponad pożyczony kapitał. Oczywiście proporcjonalnie do czasu, w jakim konsument nie korzystał z kredytu konsumenckiego, w odniesieniu do całego okresu, na jaki kredyt konsumencki został udzielony.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...