Skocz do zawartości

Komornik może zabrać ulgę na dziecko?


Gość Danka

Polecane posty

Miałam dostać zwrot podatku na dziecko. A wszystko zabrał komornik? Czy może zabierać rodzicom pieniądze z ulgi na dziecko? Przecież to pieniążki dziecka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale zgodnie z przepisami zwrot podatku z tytułu ulgi na dziecko podlega zajęciu komorniczemu. Wynika to z faktu, że środki takie nie są dziecka, a rodzica i temu rodzicowi przysługują w związku z posiadaniem dziecka. Dlatego działania komornika znajdują umocowanie w treści przepisów prawa.

Więcej na temat komornika i ulgi na dziecko znajdą Panie w artykule poświęconym tej tematyce na naszym blogu: https://www.darmowyprawnik.eu/czy-komornik-moze-zabrac-ulge-na-dziecko-zwrot-podatku-na-dzieci-a-egzekucja-komornicza-poradnik/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takowej kwoty nie ma. Jest to zwrot podatku, który podlega w całości zajęciu i egzekucji. Co ważne jednak, jeśli w danej sprawie osoba egzekwowana przez komornika nie dostała nigdy nakazu zapłaty, a o całej sprawie sądowej dowiedziała się dopiero na etapie egzekucji, np. egzekucji świadczeń z tytułu ulgi na dziecko, to ma realną szansę na uchylenie egzekucji i odzyskanie pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...