Skocz do zawartości

Sąd rejonowy w Słupsku odrzuca sprzeciw.


Gość SteniaM

Polecane posty

Mam problem. Złożyłam sprzeciw od nakazu zapłaty do sądu rejonowego w Słupsku. Pismo złożyłam po 2 miesiącach, bo wcześniej nie miałam do tego głowy. A teraz dostałam postanowienie o odrzuceniu sprzeciwu od nakazu zapłaty. Da się coś jeszcze z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty po terminie oznacza odrzucenie tego środka zaskarżenia. Dlatego tak ważne jest, aby sprzeciwy od nakazów zapłaty, jak i każde inne pisma procesowe składać terminowo. Sąd postąpił zasadnie odrzucając sprzeciw od nakazu zapłaty. W zaistniałej sytuacji możliwe jest jeszcze złożenie zażalenia na postanowienie sądu rejonowego co do odrzucenia sprzeciwu od nakazu zapłaty. Takie zażalenie składa się do sądu okręgowego za pośrednictwem sądu rejonowego.

Jednocześnie miała jeszcze Pani wcześniej inną możliwość. To jest złożenia wniosku o przywrócenie terminu. Zakładamy, że obecnie złożenie wniosku o przywrócenie terminu jest już raczej niemożliwe ze względu na upływ zaledwie tygodniowego terminu od dnia, w którym dowiedziała się Pani o przeszkodzie uniemożliwiającej skuteczne złożenie takiego wniosku. Z resztą z Pani wypowiedzi wynika, że nie było żadnej usprawiedliwionej przyczyny na brak zachowania terminu, jak np. obłożna choroba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...