Skocz do zawartości

brak pisma od komornika


Gość janusz999

Polecane posty

Gość janusz999

Witam,

Komornik nie chce przesłać mi dokumentów na jakiej podstawie zajął mój rachunek bankowy, czy ma takie prawo? Twierdzi że wysłał jednak ja pod tym adresem nie mieszkam od 5 lat. 

Pozdrawiam Janusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Januszu, komornik ma obowiązek udostępniać Panu na każde żądanie informacje o aktualnym stanie sprawy oraz posiadaną w sprawie dokumentację Jeśli tego nie robi to narusza prawo i może ponieść za to konsekwencje. W takiej sytuacji najlepiej będzie złożyć skargę w trybie nadzoru do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik. Zazwyczaj działania podejmowane są niezwłocznie.

Jeśli nie mieszka Pan pod starym adresem, a komornik wysyła tam pisma, to wiele wskazuje na to, że pewnie też wydany w sprawie tytuł wykonawczy (najpewniej nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny) były doręczane na wadliwy czyli nieaktualny adres zamieszkania. To daje solidne przypuszczenia do tego, aby stwierdzić, iż w Pańskiej sprawie mogą istnieć realne szanse nie tylko na uchylenie tego orzeczenia sądowego będącego podstawą toczenia egzekucji. Można też przypuszczać, że istnieje faktyczna możliwość zatrzymania działań komornika, umorzenia egzekucji komorniczej i odzyskania zabranych środków.

Jeśli jest Pan zainteresowany pomocą w tej sprawie to zachęcamy do jej zgłoszenia. Może Pan tego dokonać dzwoniąc pod numer 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo też wysyłając formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Od ponad 8 lat pomagamy w takich sprawach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, 

chciałabym zapytać jak napisać skargę na czynności komornika w trybie nadzoru do prezesa sądu ? Czy jest na to jakiś gotowy wzór?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Janina napisał:

Witam, 

chciałabym zapytać jak napisać skargę na czynności komornika w trybie nadzoru do prezesa sądu ? Czy jest na to jakiś gotowy wzór?

 

Pani Janino, wszystko znajdzie Pani w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/wzory-pism-do-komornika/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość Michał napisał:

Czy skarga na czynności komornicze oraz skarga na czynności komornicze w trybie nadzoru do prezesa sądu to, to samo?

 

Nie, są to dwa różne środki. W przypadku skargi na czynności komornika skarży Pan konkretną czynność komornika w terminie tygodnia od dnia, w którym została dokonana. Natomiast w przypadku skargi w trybie nadzoru może Pan złożyć skargę w każdym czasie. Ponadto skarga na czynności komornika podlega opłacie sądowej, a skarga w trybie nadzoru do prezesa sądu rejonowego jest bezpłatna w zakresie opłat sądowych.

Więcej na ten temat znajdzie Pan tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/wzory-pism-do-komornika/

W tym miejscu wskazujemy również, że jeśli egzekucja jest aktualnie toczona to wypadałoby sprawdzić, czy wydany tytuł wykonawczy jest skuteczny. Gdyby tak nie było, to wówczas możliwe jest nie tylko umorzenie egzekucji, ale także odzyskanie zabranych środków.

Zapraszamy do kontaktu. Współpracujący z nami prawnicy już od wielu lat pomagają osobom, które mają problemy z długami na etapie sądowym oraz komorniczym.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...