Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łukasz86

Kredyt na samochód Kia

Polecane posty

Gość Łukasz86

Dzień dobry. Wziąłem kredyt w banku na samochód kia. Splacilem wszystko dosyć sprawnie. Aż do teraz. Dostałem wypowiedzenie umowy o pracę z powodu koronawirusa. Już wiem, że nie zapłacę raty za 2 miesiące. Czy dealer albo ktoś od nich może przyjechać i zabrać mi auto spod bloku? Boję się, że będzie wstyd na całe osiedle...

Jeśli finansowanie zakupu samochodu pochodziło z kredytu, to z istoty tego stanu rzeczy wynika, że auto jest już Pana własnością. Inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby auto było w leasingu. Wówczas przez cały okres trwania umowy leasingu stanowiłoby ono własność firmy leasingowej, zazwyczaj banku.

Dlatego nie musi się Pan obawiać, że ktoś przyjedzie i zabierze Panu samochód z dnia na dzień. Nie znamy treści umowy kredytu, być może samochód stanowił zabezpieczenie rzeczowe umowy? Nawet jeśli tak, to egzekucja z auta i tak nie odbędzie się szybko, o ile w ogóle. Musi Pan pamiętać, że bank udzielający kredytu musi Pana w pierwszej kolejności pozwać do sądu i sprawę w sądzie prawomocnie wygrać. A nie jest to już takie oczywiste, jak pokazuje nasza praktyka i co może Pan zobaczyć w galerii naszych orzeczeń: https://www.darmowyprawnik.eu/wygrane-sprawy/

Jeśli sprawa trafi do sądu to zachęcamy do jej zgłoszenia. Może Pan tego dokonać dzwoniąc pod numer 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...