Skocz do zawartości

Pierwsza wizyta komornika


Gość Maciuś

Polecane posty

Gość Maciuś

Witam. Spotkała mnie taka sytuacja. Otóż przyszło do mojego mieszkania dwóch panów podczas mojej nieobecności (byłem w pracy), w domu żona z trójką małych dzieci. Nie chcieli słyszeć o niczym innym jak tylko o zapłacie wtej chwili całości długu jaki mam wobec nich, tj 5tys, ich kompromisem było rozłożenie tego na dwie raty inaczej zajmują wszystko co mogą w mieszkaniu. Ostatecznie żona ubłagala o ratę 500zł ale pan orzekł, że wpłaty mają być co tydzień. Wyczarowaliśmy jakoś te pieniądze ale wątpię, że uda się kolejne... Komornik miał wyrok sądu z klauzulą wykonalności, niby do nas listy zostawiał (może drzwiach bo nie przypominam sobie) i ponoć był u nas miesiąc wcześniej ale jak wynikło jak rozmawialiśmy z sąsiadami w tamtym czasie to komornicy przedstawili się jako policja, toteż na posterunku zbyt wiele informacji nie dostaliśmy. Nadmieniam, że nie mam możliwości wpłacać mu zbyt dużych kwot, gdyż pracuję na pół etetu wg minimalnej krajowej z uwagi na zdrowie, które na zbyt wiele mi nie pozwoli.. 

Czy komornik może w tak nieludzkie sposób obchodzić się z dłużnikiem? Bez jakiejkolwiek chęci na racjonalne rozwiązanie problemu?

Zrozumiałym jakby jakieś normalne raty zaproponował ale nie, że wchodzi dwóch niemałych gości do kobiety z trójka małych dzieci i straszy ich, że zabiorą wszystko jak nie zapłacimy ponad 2 tys, skąd zwykły Kowalski ma mieć takie pieniądze? I to tydzień w tydzień... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to był komornik czy zwykły windykator terenowy? Jak windykator to goń! A jak komornik to niestety, ale już nie jest łatwo. Ja bym na Twoim miejscu napisał do Kancelarii Eurolege - www.eurolege.pl 

Mi pomogli w mojej sprawie. Może i Tobie się uda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciuś

Komornik sądowy. Podejrzewam, że nie łatwo ale też chyba mam jakieś prawa, możliwość wyjścia z tego obronną ręką..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc opis bardziej wskazuje na windykatorów terenowych (dwóch siłaczy), niż komornika. Zostawił jakieś dokumenty (zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, cokolwiek innego) co wskazywałoby na instytucje komornika? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciuś

Właśnie problem w tym, że nie pamiętam. Podejrzewam, że klauzula wykonalności jest, niektóre z pism od komorników lądowały w koszu, przeprowadzalismy się ostatnio kilka razy, tym komorników mamy kilku i niestety ciężko powiedzieć natenczas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pan wobec tego ustalić na jakiej podstawie komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne, tzn. na podstawie jakiego tytułu wykonawczego konkretnie (nazwa orzeczenia sądu, nazwa sądu, sygnatura akt sprawy). Jest on zobowiązany udzielić Panu takiej informacji.

Jak już Pan się dowie to wówczas zapraszamy do kontaktu i zgłoszenia nam swojej sprawy na: https://www.darmowyprawnik.eu/zablokuj-egzekucje-komornicza/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...