Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Maria58

Czy matka może zapłacić za długi syna?

Polecane posty

Gość Maria58

Dziej dobry. Mam nietypowy problem. Mój pełnoletni syn narobił dużo długów. Chciałabym spłacić część z nich, ale nie mogę dac mu pieniędzy do ręki. Chciałabym to zrobić sama bez jego udziału. Czy mogę? Muszę składać jakieś specjalne wnioski? Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami prawa może Pani zapłacić za długi osoby trzeciej bez zgody zobowiązanego, czyli syna, a nawet bez jego wiedzy. Traktuje o tym art. 356 par. 2 kodeksu cywilnego. 

art. 356 k.c.

§ 1. Wierzyciel może żądać osobistego świadczenia dłużnika tylko wtedy, gdy to wynika z treści czynności prawnej, z ustawy albo z właściwości świadczenia.
§ 2. Jeżeli wierzytelność pieniężna jest wymagalna, wierzyciel nie może odmówić przyjęcia świadczenia od osoby trzeciej, chociażby działała bez wiedzy dłużnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...