Skocz do zawartości

Referendarza sądowy to sędzia?


Gość Białek99

Polecane posty

Gość Białek99

Kilka dni temu dostałem pismo z sądu o nazwie nakaz zaplaty w postępowaniu upominawczym. Wydał je referendarza sądowy. I teraz pytanie. Czy taki nakaz zaplaty jest ważny jeśli wydał to referendarz a nie sędzia? Może ktoś inny oprócz sędziego w tym kraju karać ludzi za długi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego referendarze sądowi nie są sędziami, ale mogą wykonywać niektóre czynności zastrzeżone dla sędziego. Jest to m.in. wydawanie nakazów zapłaty, w tym w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU). Taki nakaz zapłaty wydany jest zgodnie z przepisami prawa i po uprawomocnieniu się ma moc normalnego wyroku sądowego ze wszystkimi skutkami, w tym może stanowić podstawę do wszczęcia postępowania egzekucyjnego (komorniczego).

Jak najbardziej zachęcamy do tego, aby złożyć stosowne odwołanie od nakazu zapłaty zwane sprzeciwem od nakazu zapłaty. Jeśli jest Pan zainteresowany pomocą w tej sprawie to zachęcamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer 530 333 130, pisząc maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Talin

Referendarz sądowy to zwykły pracownik sądu, ale z większymi uprawnieniami niż Pani w sekretariacie. Od jego orzeczeń trzeba się odwoływać zawsze, bo jakość ich często jest nijaka. W każdym razie nie jest to sędzia zawodowy i do takiego wiele mu brakuje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...