Skocz do zawartości

Zadłużenie za mieszkanie


Gość Aaaaa

Polecane posty

Gość Aaaaa

Dzień dobry. Mam dług za mieszkanie komunalne. Dług jest jeden u jednego komornika na 3 osoby. Rozmawiałam z komornikiem który stwierdził że jeżeli nie dogadam się z siostrą i matka żeby razem spłacać ten dług to będę musiała spłacić go sama. Siostra i matka nie wyraża chęci spłaty. Jest to około 40 000zl. Dokładałam się matce co miesiąc do opłat zakupów itd. Nie jest moja wina ze nie spłacała tego Zadłużenia. Głównym najemca była matka. Co mam zrobić żeby tego nie spłacać bądź czy da się to jakoś rozdzielić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bizon

A ten dług wynika z sądowego nakazu zapłaty na którym widniejesz jako dłużnik? Odebrałeś sądowy nakaz zaplaty stwierdzający dług? Czy może mieszkałes pod innym adresem wtedy? Trzeba więcej informacji żeby Ci pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aaaaa

Gdzieś powinnam mieć sądowy nakaz zapłaty. Pamiętam że przyszedł taki nakaz do mnie do mamy i siostry do każdego osobno z taką samą kwota i sygnatura sprawy. Cały czas mieszkałam pod tym adresem. Głównym najemca była mama. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bizon

Jeśli jest tak jak piszesz to marnie widzę jakiekolwiek szanse. Masz tytuł wykonawczy na siebie i solidarnie będziesz musiała z nimi płacić. Jak oni nie zapłacą to Ty będziesz musiała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostało wspomniane wyżej, odpowiedzialność osób wskazanych w tytule wykonawczym zapewne jest solidarna. Nie znamy jednak treści orzeczenia, dlatego możemy jedynie przypuszczać, że tak właśnie jest. Z Pani relacji wynika, że szansa na wzruszenie tytułu jest raczej niewielka. Jednak po analizie dokumentów i ocenie sytuacji prawnej w bezpośredniej rozmowie być może znajdziemy jakiś punkt zaczepienia, który umożliwiłby skuteczne rozwiązanie problemu.

Zachęcamy do kontaktu. 

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...