Skocz do zawartości

Upadłość konsumencka na czym polega


Gość AndrewGD

Polecane posty

Gość AndrewGD

Witam

jestem osobą mocno zadłużoną, która od lat zmaga się z długami i zastanawiam się czy upadłość konsumencka będzie dla mnie dobrym wyborem. Próbowałem na własną rękę negocjować z wierzycielami, bankami oraz firmami windykacyjnymi. W niektórych sprawach udawało mi się podpisać z nimi ugodę, ale wiele firm nie chce rozmawiać. Niektóre sprawy trafiły do sądu, potem był nakaz zapłaty i komornik.

Jestem już tym mocno zmęczony i chciałbym się od tego jakoś uwolnić. Czy ktoś z Państwa może mi wyjaśnić na czym polega upadłość konsumencka? Trochę na ten temat czytałem w internecie i na pierwszy rzut oka wygląda to bardzo ciekawie. Chciałbym się jednak dowiedzieć, czy upadłość mi przysługuje, z czym ona się wiąże i jakie są to koszty za prowadzenie sprawy przez prawnika?

Zastanawiam się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, bo już sobie z tym wszystkim nie radzę. Chciałbym raz na zawsze rozwiązać swoje problemy z długami, abym mógł wraz z rodziną zacząć nowe życie wolne od tego rodzaju zmartwień. Boję się tylko, że w ten sposób jeszcze bardziej sobie zaszkodzę.

Proszę o informacje i wskazówki na czym polega upadłość konsumencka i od czego zacząć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo upadłość konsumencka dedykowana jest dla osób, których sytuacja prawna jest beznadziejna. Takich, które mają dużo postępowań egzekucyjnych (komorniczych) i nie potrafią już normalnie funkcjonować. Jeśli w sprawie nie ma dużej liczby postępowań komorniczych albo ich w ogóle nie ma, to ogłaszanie upadłości konsumenckiej jest w naszej ocenie przedwczesne i mogłoby przynieść dużo więcej szkód niż ewentualnych korzyści. A trzeba pamiętać, że po zmianach w zakresie upadłości konsumenckiej z 2020 roku możliwe będzie ogłoszenie upadłości, ale to wcale nie będzie oznaczało, że zadłużenie zostanie umorzone. A jeśli tak, to nawet dopiero po 13 latach ciężkiego życia z upadłością i syndykiem na karku. Czy warto ogłaszać upadłość konsumencką? To na pewno zależy od konkretnego przypadku. W naszej ocenie należy dokładnie zbadać Pana sytuację i wówczas podjąć odpowiednie kroki prawne w celu oddłużenia. Pan w tej chwili potrzebuje oddłużenia, a nie podejmowania nagłych działań zmierzających do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Oczywiście zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią EUROLEGE. 

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brajan

Witam, wspominaliście Państwo na facebooku kiedyś, że mają się zmienić przepisy o upadłości i ma być łatwiej ją ogłosić. Czy to prawda i czy te przpeisy już weszły w życie? Jestem w spirali zadłużenia i mam juz dosyć takiego życia. Rozważam upadłość konsumencką. Dobrze by było gdyby na forum pojawił się jakiś poradnik o tym co to jest upadłość konsumencka na czym polega i jakie koszty trzeba ponieść. Taki poradnik na pewno pomoże wiely osobom zadłużonym, takim jak na przykład ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gregor27

Na czym polega upadłość konsumencka? Już Ci wyjaśniam! Chodzi o to, że zamiast komornika będiesz miał na głowie syndyka masy upadłości. Wpadasz z deszczu pod rynnę, bo przez kilka lat nie możesz wogóle decydować o swoim życiu finansowym, o majątku itd. Nawet telefonu na abonament nie weźmiesz jak ci syndyk nie pozwoli. Będzie ci zabierał kasę z wypłaty, sprzeda co da się spieniężyć, a na koniec po wielu latach i tak możesz zostać z długami. Zastanów się dwa razy czy na pewno chcesz ogłaszać upadłość konsumencką...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STOP NOP

Gregor nie pleć bzdur, Michał Wiśniewski miał upadłość, a teraz się wozi luksusowymi autami, wiec raczej syndyk nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Umorzenie i sobie z czystą kartą zaczynasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość STOP NOP napisał:

Gregor nie pleć bzdur, Michał Wiśniewski miał upadłość, a teraz się wozi luksusowymi autami, wiec raczej syndyk nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Umorzenie i sobie z czystą kartą zaczynasz

Jest to naprawdę 1 wyjątek na 99 niezadowolonych ? Zasadniczo upadłość konsumencka jest ostatecznością i należy z niej korzystać kiedy inne metody oddłużania nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...