Skocz do zawartości

Czy za długi można iść do więzienia?


Gość Borowka

Polecane posty

Gość Borowka

Witam mam do was takie pytanie, bo ostatnio usłyszałam od windykatora, że za niespłacone długi można iść siedzieć. Czy to jest prawda? Chodzi o to, że wzięłam pożyczkę gotówkową w jednej z firm chodzi o Profi Credit i pokłuciłam się ostatnio z windykatorem, powiedział że jestem nieuczciwa i specjalnie wzięłam tą pożyczkę żeby jej potem nie spłacać a to nie jest prawda. Nakrzyczał na mnie i powiedział, że jak nie zacznę spłacać to skończy się na tym, że zgłoszą sprawę organom ścigania. Dlatego bardzo proszę o szczerą odpowiedź czy za długi można iść do więzienia? Od tamtego dnia jestem tym mocno zestresowana i nie wiem co zrobić. Nie chcę iść siedzieć, próbuję to jakoś spłacić ale ostatnio krucho u mnie z pieniędzmi. Co można zrobić w takiej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialność karna za powstanie zadłużenia jest tematem wielowątkowym. Na pewno w zdecydowanej większości przypadków osoby, które wpadają w problemy finansowe nie będą miały z tego tytułu żadnej odpowiedzialności karnej. Wynika to z faktu, że zasadniczo odpowiedzialność karna, o której mowa w art. 286 k.k. powstaje wówczas, kiedy osoba biorąca pożyczkę od samego początku nie ma zamiaru jej spłacać. Głównie, kiedy nie spłaca nawet 1 raty. Do przestępstwa oszustwa dochodzi rónież wtedy, kiedy osoba biorąca pożyczkę podaje nieprawdziwe dane o swojej sytuacji osobistej albo majątkowej, co w zamierzeniu ma zwiększyć jej zdolność kredytową albo też zataja pewne fakty i informacje mimo tego, że jest o to pytana.

W Pani historii to na pewno windykator popełnił przestępstwo. Ponieważ straszenie odpowiedzialnością karną jest samo w sobie przestępstwem. Dlatego następną rozmowę Pani najlepiej nagrywa, uprzedzając wcześniej współrozmówcę, że będzie ona nagrywana.

Więcej na temat spraw dotyczących więzienia za długi znajdzie Pan w poradniku dostępnym na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/wiezienie-za-dlugi-ukrywanie-majatku/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Borowka

No właśnie o to chodzi, że ja nie brałam tej pożyczki aby jej potem nie splacić. Potrzebowalam wtedy bardzo pieniędzy, tylko potem moja sytuacja się trochę skomplikowała. Naprawdę mi zależy aby spłacić pożyczkę, nie chcę aby sprawa trafiła do sądu. Ale chodzi o to, że windykator nie chciał tego słuchać. Bardzo mnie nastraszył dlatego chciałam spytać czy za długi można iść do więzienia. JAk mowicie, że nie można to czuję się troche bezpieczniejsza ale jakiś strach pozostaje jednak. Następnym razem będę wiedziała co mu odpowiedzieć. A jeżeli sprawa trafi do sądu, to mogę liczyć na WAszą pomoc? Jak mogę się zgłosić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może Pani zgłosić się do nas po pomoc w swojej sprawie. Chętnie pomagamy wszystkim osobom, które mają sprawy sądowe z powództwa banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych. Przeprowadziliśmy już tysiące procesów, z których niemal 90% zakończyła się sukcesami. Część z orzeczeń w zakończonych sprawach znajdzie Pani tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/wygrane-sprawy/

Kiedy tylko pojawi się jakiekolwiek pismo z sądu to wówczas zalecamy natychmiastowy kontakt i zgłoszenie sprawy. 

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...