Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Janusz

Egzekucja z wynagrodzenia

Polecane posty

Gość Janusz

Dzień dobry jestem zatrudniony w dwóch firmach na dwóch umowach zlecenie. Te umowy to moje jedyne źródło dochodu z nich się utrzymuje, nie dostaje żadnych pomocy od państwa. Grozi mi egzekucja komornicza. Czy komornik będzie mógł zająć wszystkie pieniądze z obu umów, czy może zajmie z jednej wszystko a z drugiej nic jak to wygląda?

W takiej sytuacji wolna jest od zajęcia kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę. Oczywiście pod warunkiem, że wynagrodzenie z tytułu zleceń stanowi Pana wyłączne źródło utrzymania. Musi Pan jednak pamiętać, że komornik dokonujący ewentualnie zajęcia nie wie, że tak jest i należy jak najszybciej go o tym powiadomić. Dając informację również do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik. 

Zalecamy również, aby sprawdzić, czy w sprawie na etapie sądowym nie doszło do błędów formalnych, które umożliwiłyby wzruszenie tytułu wykonawczego oraz umorzenie egzekucji. Łącznie z możliwością odzyskania środków zajętych w toku egzekucji.

W celu ustalenia czy da się to w Pana sprawie przeprowadzić potrzebna jest analiza dokumentów oraz rozpytanie podczas rozmowy z prawnikiem. Zachęcamy do kontaktu. 

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Gość Dr Joint

Janusz, jak ci zajmie komornik pieniadze z obu umow to pisz na niego skargę!

Gość mariusz

Witam, otrzymałem pismo od komornika tydzień temu i nie wiem jak się do niego zastosować. Gdyż data jest z 2017r. A ja nie otrzymałem w tamtym czasie żadnych pism o postępowaniu upominawczym i nakazie zapłaty. Bardzo proszę o pomoc czy te pisma nie są już przedawnione? Minęły od nich trzy lata a teraz komornik sobie przypomniał i jest napisane " wezwanie dłużnika do udzielenia wyjaśnień"

Dziękuję za rozpatrzenie mojej sprawy.

4 minuty temu, Gość mariusz napisał:

Witam, otrzymałem pismo od komornika tydzień temu i nie wiem jak się do niego zastosować. Gdyż data jest z 2017r. A ja nie otrzymałem w tamtym czasie żadnych pism o postępowaniu upominawczym i nakazie zapłaty. Bardzo proszę o pomoc czy te pisma nie są już przedawnione? Minęły od nich trzy lata a teraz komornik sobie przypomniał i jest napisane " wezwanie dłużnika do udzielenia wyjaśnień"

Dziękuję za rozpatrzenie mojej sprawy.

Panie Mariuszu, być może w sprawie zaszły znaczące błędy formalne już na etapie postępowania sądowego, które umożliwiłyby umorzenie egzekucji i zatrzymanie działań komornika. Czy tak się jednak da zrobić w Pana sprawie zależy od konkretnego przypadku. Zachęcamy do kontaktu i bezpłatnej, fachowej analizy Pana sprawy.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...