Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Alan

Upadłość konsumencka, syndyk, sąd

Polecane posty

Gość Alan

Dzień dobry,

Niedawno ogłosiłem upadłość konsumencką, syndyk zajął wszystkie moje rachunki bankowe, na które wpływały m.in. świadczenia emerytalne. Mam problem z kontaktem z syndykiem, nie udziela żadnych informacji dot. postępowania, często również zwraca się do mnie w sposób niekulturalny, miałem kilku komorników przed ogłoszeniem upadłości, jeden z nich do tej pory prowadzi egzekucję z mojego rachunku bankowego. Czy można jakoś wpłynąć na syndyka i tego komornika, co dalej z postępowaniem?

Postępowanie egzekucyjne powinno zostać umorzone z dniem ogłoszenia upadłości. Komornik działa bez podstawy prawnej, w związku z czym powinien Pan jak najszybciej złożyć komornikowi wniosek o umorzenie egzekucji przesyłając co najmniej kserokopię postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Takie pismo powinno również trafić do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik.

Co do syndyka, to wszystkie kwestie związane z prowadzonym postępowaniem upadłościowym powinien Pan zgłaszać do sędziego nadzorującego to postępowanie.

Niestety, ale przedwczesne podejmowanie kroków w celu uzyskania upadłości konsumenckiej jest wielkim błędem. Wielu osobom wydaje się, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej w magiczny sposób spowoduje, że nagle ich problemy przestaną istnieć. Nic jednak bardziej mylnego. To dopiero początek problemów. A zgodnie z obowiązującymi przepisami upadłość może trwać nawet 13 lat i zakończyć się bez umorzenia długów upadłego. Dlatego zawsze lepiej na początku skorzystać z podstawowych metod oddłużania, a upadłość konsumencką zostawić sobie na czas, kiedy inne metody oddłużania zawiodą.

Dodatkowo zachęcamy do przejrzenia oddzielnego tematu poświęconego upadłości konsumenckiej: 

Gość Tymek
Dnia 29.05.2020 o 11:10, Gość Alan napisał:

Dzień dobry,

Niedawno ogłosiłem upadłość konsumencką, syndyk zajął wszystkie moje rachunki bankowe, na które wpływały m.in. świadczenia emerytalne. Mam problem z kontaktem z syndykiem, nie udziela żadnych informacji dot. postępowania, często również zwraca się do mnie w sposób niekulturalny, miałem kilku komorników przed ogłoszeniem upadłości, jeden z nich do tej pory prowadzi egzekucję z mojego rachunku bankowego. Czy można jakoś wpłynąć na syndyka i tego komornika, co dalej z postępowaniem?

Nigdy upadłość konsumencka. Nigdy żadna upadłość. Zjedzą cię. Syndyk zabierze ostatnią koszulę a i tak zostaniesz z długami. Naprawdę ucz się na błędach innych nie na sobie...

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...