Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łukasz

Czy BIK jest legalny?

Polecane posty

Gość Łukasz

Mam negatywne wpisy w Bik. Czy ten rejestr jest w ogóle legalny w Polsce? Coś czytałem na Internecie, że banki nie mogą tak sobie trzymać naszych danych i nimi się wymieniać. Jak w końcu jest?

System BIK jest legalnym źródłem informacji o kredytobiorcach i ich historii kredytowej/pożyczkowej. Z bazy BIK S.A. korzystają przede wszystkim banki tworzące rejestr, ale także większość firm pożyczkowych działających w Polsce. Podstawą działania BIK jest art. 105 ust. 4 prawa bankowego.

Więcej na temat BIK znajdzie Pan tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/czyszczenie-bik-jak-wyczyscic-bik-poradnik-dla-wpisanych-do-bik/

Gość Robercik
Dnia 4.06.2020 o 20:09, Gość Łukasz napisał:

Mam negatywne wpisy w Bik. Czy ten rejestr jest w ogóle legalny w Polsce? Coś czytałem na Internecie, że banki nie mogą tak sobie trzymać naszych danych i nimi się wymieniać. Jak w końcu jest?

Może i ten Bik jest legalny prawnie. Ale tak czysto moralnie powinien zostać zniszczony. Jak prywatna firma typu bank może decydować o tym czy człowiek np dostanie telefon na abonament? Albo telewizję? Takie śmieszne rejestry dawno powinny już znikać.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...