Skocz do zawartości

Pomocy! Bank chce mi zabrać dom!


Gość Niezadowolona

Polecane posty

Gość Niezadowolona

Wzięliśmy z mężem kilka lat temu kredyt na budowę domu. Wszystko było super, dom postawiliśmy w kilkanaście miesięcy. Radość trwałą krótko, bo mąż się pochorował, a ja musiałam zmniejszyć zatrudnienie. Nie było łatwo, ale dla dobra rodziny podjęłam taką decyzję.

Teraz nie płacimy kredytu, bo ledwo starcza nam na życie. Aktualnie dostajemy wezwania do zapłaty, ale niebawem mają nam wysłać wypowiedzenie umowy z Aliora. Czy ja mam to odbierać? Czy w ogóle jest jakaś szansa na rozmowę z bankiem? Czy w ogóle jest sens z nimi rozmawiać? Boję się, że stracimy dom, który jest dla nas wszystkim...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przede wszystkim każdą poleconą korespondencję należy odbierać. Nieważne, od kogo pochodzi.

Po drugie, wypowiedzenie umowy kredytu - nawet hipotecznego - nie powoduje, że zaraz pojawi się komornik. Obecnie banki nie mogą już wydawać bankowych tytułów egzekucyjnych (BTE). Oznacza to, że muszą iść do sądu, aby dług odzyskać. Zadanie to wcale nie jest takie łatwe, bowiem banki wcale nierzadko popełniają liczne błędy w wypowiedzeniach umów kredytowych i pożyczkowych.

Dlatego warto w takiej sytuacji poczekać na rozwój wydarzeń. Jeśli sprawa trafi do sądu, to wówczas zachęcamy do kontaktu z nami. Zgłoszenia swojej sprawy może Pani dokonać tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...