Skocz do zawartości
Kaja

Stare długi z malzenstwa

Polecane posty

Jestem rozwiedziona 10 lat,były mąż w tej chwili przebywa za granicą ,jak mi wiadomo pracuje i dobrze zarabia.Ja wychowuje trójkę dzieci,pracuje na niepełny etat,komornik zajął mi pensje za długi męża które zrobił jeszcze w małżeństwie.Nie chciało mu się poszukać gdzie były przebywa.W tej chwili pracodawca potraca mi z pensji kwotę dla komornika,i potem z tej samej pensji znowu potraca mi bank dla komornika.Czy to jest legalne potrącenie dwa razy z tego samego dochodu?

1 godzinę temu, Kaja napisał:

Jestem rozwiedziona 10 lat,były mąż w tej chwili przebywa za granicą ,jak mi wiadomo pracuje i dobrze zarabia.Ja wychowuje trójkę dzieci,pracuje na niepełny etat,komornik zajął mi pensje za długi męża które zrobił jeszcze w małżeństwie.Nie chciało mu się poszukać gdzie były przebywa.W tej chwili pracodawca potraca mi z pensji kwotę dla komornika,i potem z tej samej pensji znowu potraca mi bank dla komornika.Czy to jest legalne potrącenie dwa razy z tego samego dochodu?

Bez zajrzenia w dokumentację oraz bez rozmowy nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Musimy ustalić czy długi faktycznie były wspólne. A jeśli tylko męża, to czy faktycznie Pani za nie odpowiadała oraz jak wyglądała kwestia proceduralna zasądzenia długu. Czy była Pani wymieniona w treści tytułu wykonawczego czy też dopiero rozszerzono klauzulę? Musimy to wszystko wyjaśnić i poszukać drogi wyjścia z tej sytuacji. Nasi prawnicy są do Pani dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Gość bius

mam zaległe alimenty z przed 30 lat a mam dostać w spadku mieszkanie czy komornik może je zlicytować

13 godzin temu, Gość bius napisał:

mam zaległe alimenty z przed 30 lat a mam dostać w spadku mieszkanie czy komornik może je zlicytować

Jeśli zasądzone alimenty objęte są tytułem egzekucyjnym to teoretycznie tak. Pytanie również: czy egzekucja komornicza nadal się toczy, a jeśli tak to od kiedy? Czy były jakieś przerwy w egzekucji? No i oczywiście, czy kwota należności alimentacyjnych jest wyższa czy niższa niż 5% wartości nieruchomości?

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...