Skocz do zawartości

Pożyczka bez umowy pisemnej dla przyjaciółki

Polecane posty

Gość Wandzia

Chcę pożyczyć przyjaciółce 5 tysięcy. Głupio mi jednak brać od niej jakieś potwierdzenie. Czy jest jakiś sposób żebyś razie czego mieć dowód? Wiadomo. W życiu różnie bywa. A nie chciałbym jej urazić jakimiś formalnościami. Że niby jej nie ufam.

13 godzin temu, Gość Wandzia napisał:

Chcę pożyczyć przyjaciółce 5 tysięcy. Głupio mi jednak brać od niej jakieś potwierdzenie. Czy jest jakiś sposób żebyś razie czego mieć dowód? Wiadomo. W życiu różnie bywa. A nie chciałbym jej urazić jakimiś formalnościami. Że niby jej nie ufam.

Jeśli chciałaby mieć Pani zabezpieczenie takiej transakcji to na pewno byłoby najkorzystniej dokonać przelewu na konto koleżanki. Wówczas ma Pani potwierdzenie przelewu środków, co może stanowić w ewentualnym sporze sądowym dowód na piśmie, że pożyczka została faktycznie dokonana. Dzięki temu przyjaciółka nie powinna zostać urażona, a Pani będzie miała zabezpieczenie na przyszłość.

Przy czym prosimy pamiętać, że w przypadku umowy pożyczki istnieje konieczność zapłacenia 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...