Skocz do zawartości

Czy żona odpowiada za długi męża alkoholika?

Gość Janina

Polecane posty

Gość Janina

Mam problem z mężem alkoholikiem. Nie tylko nie mam spokoju, ale teraz jeszcze dodatkowo przychodzą do niego pisma z jakichś firm pożyczkowych i windykacyjnych. Było też coś z sądu i od komornika. Nie wiem jak z nim rozmawiać. Nie chce się leczyć. A długi stale narastają. Boję się, że w końcu zabiorą nam mieszkanie i pójdziemy pod most.  Czy ja jako żona odpowiadam też za jego długi? Proszę o radę i pomoc w mojej ciężkiej sprawie...

Dnia 8.09.2020 o 20:32, Gość Janina napisał:

Mam problem z mężem alkoholikiem. Nie tylko nie mam spokoju, ale teraz jeszcze dodatkowo przychodzą do niego pisma z jakichś firm pożyczkowych i windykacyjnych. Było też coś z sądu i od komornika. Nie wiem jak z nim rozmawiać. Nie chce się leczyć. A długi stale narastają. Boję się, że w końcu zabiorą nam mieszkanie i pójdziemy pod most.  Czy ja jako żona odpowiadam też za jego długi? Proszę o radę i pomoc w mojej ciężkiej sprawie...

Pani Janino, Pani jako żona zasadniczo nie odpowiada za długi męża, chyba, że wyraziła Pani zgodę na ich zaciągnięcie. Wyjątek stanowi też sytuacja, w jakiej pieniądze z zaciąganych zobowiązań przez męża poszłyby na zaspokajanie podstawowych potrzeb rodziny, np. zapłata czynszu, zakup jedzenia czy odzieży. W przeciwnym wypadku odpowiedzialność za zaciągane zobowiązania ponosi jedynie mąż. Więcej na temat odpowiedzialności za długi współmałżonków znajdzie Pani na naszym blogu w tym miejscu: https://www.darmowyprawnik.eu/odpowiedzialnosc-dlugi-malzonka-uwolnic-sie-dlugow-meza-zony/

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...