Skocz do zawartości

Kancelaria Brudkowski


Polecane posty

Gość Agnieszka

Witam, 

potrzebuje pomocy 

otrzymałam dziś takiego e-maila 

"

Informuję, że wobec braku spłaty zadłużenia wynikającego z umowy pożyczki HaloPożyczka zawartej z Duo Finance Sp. z o.o. sprawa została skierowana do sądu i Wierzyciel uzyskał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (Sygnatura akt Nc-e 1283818/19).
 
Kwota zadłużenia, oprócz naliczanych codziennie odsetek ustawowych, wzrosła o zasądzone koszty procesu. W przypadku dalszego uchylania się od spłaty długu, po otrzymaniu wyroku opatrzonego klauzulą wykonalności sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania egzekucyjnego.
 
Kancelaria Brudkowski i Wspólnicy
Dział Windykacji Należności
 
Czy to oznacza że sąd wydał nakaz zapłaty?
Proszę o pomoc
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest prawdą to co zostało napisane, to tak. Sąd elektroniczny w Lublinie wydał w Pani sprawie nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. W celu sprawdzenia tego już na tym etapie może Pani założyć konto w systemie EPU i już teraz sprawdzić czy faktycznie taka sytuacja miała miejsce.  Konto użytkownika może Pani założyć tutaj: https://www.e-sad.gov.pl

W dniu, w którym otrzyma Pani nakaz zapłaty z e-sądu będzie miała Pani zaledwie 2 tygodnie, aby się od tego nakazu zapłaty odwołać. Skuteczne złożenie sprzeciwu spowoduje, że nakaz zapłaty zostanie uchylony, a sprawa zostanie przekazana do sądu rejonowego albo okręgowego, w którego obszarze ma Pani miejsce zamieszkania.

Zachęcamy wówczas do zgłoszenia nam swojej sprawy. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w sprawach dotyczących roszczeń firm pożyczkowych i windykacyjnych, jak rónież banków.

Tel: 530 333 130

Mail: kontakt@eurolege.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie nie trzeba się jeszcze tym przejmować. Wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU powoduje, że nakaz taki zostaje uchylony i nie może być mowy o żadnym komorniku. Może się on pojawić dopiero wówczas, gdyby pozwany nic nie robił w sprawie. A jeśli zadziała i ostatecznie nawet sprawę przegra, to negatywny wynik nastąpi za kilka do kilkunastu miesięcy i nie będzie stanowił dla pozwanego zaskoczenia.

Niemniej zawsze warto się bronić. Firmy pożyczkowe w zawieranych przez siebie umowach stosują mnóstwo klauzul niedozwolonych. Nasi prawnicy posiadają duże doświadczenie w tego typu sprawach.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Wiadomości tekstowe, mimo tego, że bywają uporczywe, nie stanowią żadnego faktycznego zagrożenia. Najważniejsze, aby pilnować korespondencji i ewentualnych pism z sądu.

Jeśli czuje się Pani zagrożona albo stłamszona ciągłymi informacjami o zadłużeniu, to przysługuje Pani możliwość złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez windykatora. Takie przestępstwo to uporczywe nękanie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...