Skocz do zawartości

Kruk straszy wpisem w BIG

Gość Jolanta

Polecane posty

Gość Jolanta

Czy Kruk może straszyć wpisanie przedawnionego zadłużenia do bazy BIG? Ja już im powiedziałam, że nic ode mnie nie dostają bo dług jest przedawniony to teraz jest groźna że trafię na czarną listę dłużników BIG. Mogę jakoś temu zaradzić?

14 godzin temu, Gość Jolanta napisał:

Czy Kruk może straszyć wpisanie przedawnionego zadłużenia do bazy BIG? Ja już im powiedziałam, że nic ode mnie nie dostają bo dług jest przedawniony to teraz jest groźna że trafię na czarną listę dłużników BIG. Mogę jakoś temu zaradzić?

Przedawnienie Pani Jolanto nie jest przeszkodą do wpisu w BIG niestety. Przedawnienie oznacza jedynie, że zadłużenie nie może być dochodzone na drodze przymusowej. Jeśli jednak wpis w bazie BIG byłby dokonany w sposób niezgodny z rzeczywistym stanem rzeczy, a więc np. jeśli zadłużenie by nie istniało w ogóle albo byłoby w zawyżonej wysokości to można wnioskować o wykreślenie z bazy BIG. Więcej ne ten temat pisaliśmy w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/wykreslenie-z-rejestru-dluznikow-big-krd-eriff-jak-wykreslic-poradnik/

Dnia 14.09.2020 o 20:15, Gość Jolanta napisał:

Niech nie straszy. Ja z Eurolege poradziłam sobie z długami. Co prawda wymagało to wielu nerwów i sądu, ale było warto 🙂 Polecam!

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...