Skocz do zawartości

Zawiadomienie o cesji wierzytelności. Co to jest?

Gość AlBundy

Polecane posty

Gość AlBundy

Dostałem wczoraj do skrzynki ma listy, że podobno firma windykacyjna zza granicy kupią moje zadłużenie w chwilówce. Pismo zatytułowane jest zawiadomienie o cesji wierzytelności. I odrazu wezwanie do zapłaty ponad 3 tysięcy złotych. To wystarczy żeby domagali się zaplaty? Nic oprócz tego swistka więcej nie dostałem.

4 godziny temu, Gość AlBundy napisał:

Dostałem wczoraj do skrzynki ma listy, że podobno firma windykacyjna zza granicy kupią moje zadłużenie w chwilówce. Pismo zatytułowane jest zawiadomienie o cesji wierzytelności. I odrazu wezwanie do zapłaty ponad 3 tysięcy złotych. To wystarczy żeby domagali się zaplaty? Nic oprócz tego swistka więcej nie dostałem.

Zawiadomienie o cesji wierzytelności to zazwyczaj pismo, z którego niewiele wynika. Brakuje jakichkolwiek dowodów zarówno na samo przejście wierzytelności jak i dowodów na istnienie oraz wysokość potencjalnego zadłużenia. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym miejscu: https://www.darmowyprawnik.eu/cesja-wierzytelnosci-windykacja/

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...