Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Anna

Kancelaria Panfil - pozew o zapłatę

Polecane posty

Gość Anna

Dzień dobry, 

W związku z serią kryzysowych sytuacji rodzinnych i prawnych, nagle musiałam opłacić ogromne koszty procesowe i w związku z tym, nie było mnie stać  na spłatę 2 kredytów w banku, które od lat spłacałam bardzo regularnie. Przestałam opłacać raty tych 2-ch kredytów na początku 2019 roku.

Sprawa została przekazana do kancelarii Panfil, która wydzwania do mnie kilkanaście razy tygodniowo i żądają spłaty rat kredytu, które są większe niż raty, które zawsze płaciłam, a których nie mogę teraz spłacać, co jest totalnie nierealne. Napisałam pismo do kancelarii, przedstawiłam im moją sytuację, poprosiłam o propozycję spłat, które są w ramach moich możliwości finansowych i opisałam moją sytuację finansową, która diametralnie się poprawi w ciągu około 12 miesięcy, gdyż już wstępnie wygrałam jedną z moich spraw sądowych. Nie dostałam żadnej odpowiedzi ani pisma, tylko pozew.

Wiem, że kredyty są do spłacenia, nie neguję tego. Chcę jednak aby umożliwiono mi spłacanie tego kredytu w ramach moich aktualnych możliwości finansowych, a nie od razu wysyłanie komornika.

Czy jest wyjście z tej sytuacji?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Anna

Dzień dobry Pani Anno,

czy pozew, który Pani otrzymałą był adresowany z sądu, czy też to na razie projekt pozwu otrzymany od wierzyciela?

Szczerze mówiąc, to na tym etapie zwykle dogadywanie się z wierzycielem nie ma sensu . Czy każdy kredyt trzeba spłacać? Nie zawsze, nie w każdej sytuacji i za wszelką cenę. Jeżeli zostanie Pani pozwana do sądu, to ma Pani duże szanse na całkowite oddłużenie. Wtedy to wierzyciel będzie musiał udowodnić, że mu się te pieniądze należą. A bardzo często banki i firmy pożyczkowe mają duży problem. Szkoda, że pisała Pani do kancelarii Panfil, gdyż prawdopodobnie tylko uznała Pani to roszczenie i utrudniła przyszłą obronę sądową. 

Paradoksalnie w takiej sytuacji warto poczekać na nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny. Wtedy nasz prawnik będzie mógł przystąpić do działania i rozpocząć walkę sądową o całkowite anulowanie zadłużenia. Nasi prawnicy wygrali już setki spraw sądowych z bankami anulując całe zadłużenie, dlatego bazując na własnym doświadczeniu możemy potwierdzić, że jest to możliwe. 🙂

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią:
tel. 530 333 130
mail: kontakt@eurolege.pl

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...