Skocz do zawartości

Karta kredytowa w banku i cesja na BEST

Gość Janek Alaska

Polecane posty

Gość Janek Alaska

Miałem kiedyś dawno temu kartę kredytową. Dostałem ją w banku jak zakładałem konto. Było to może z 10 lat temu. Użyłem jej z 2 razy. Dosłownie. Myślałem, że wszystko jest spłacone jak trzeba. Aż tu nagle po 10 latach mam wezwanie z firmą Best o zapłatę. Kwota niby nie jest duża ale odsetki już dużo wyższe niż sam dług. Czy ja muszę to płakać? Groźba sądem brzmi nie powiem trochę strasznie. Jak myślicie co powinienem zrobić?

5 godzin temu, Gość Janek Alaska napisał:

Miałem kiedyś dawno temu kartę kredytową. Dostałem ją w banku jak zakładałem konto. Było to może z 10 lat temu. Użyłem jej z 2 razy. Dosłownie. Myślałem, że wszystko jest spłacone jak trzeba. Aż tu nagle po 10 latach mam wezwanie z firmą Best o zapłatę. Kwota niby nie jest duża ale odsetki już dużo wyższe niż sam dług. Czy ja muszę to płakać? Groźba sądem brzmi nie powiem trochę strasznie. Jak myślicie co powinienem zrobić?

Panie Janku, najpewniej roszczenie jest już przedawnione. Firma BEST w aktualnych okolicznościach prawnych nie pozwie Pana do sądu, ponieważ wie, że z gruntu ma sprawę przegraną. Dlatego może straszyć. Generalnie chcemy zakomunikować, że jakakolwiek wpłata będzie dobrowolna z Pana strony i firma BEST nie może od Pana żądać spełnienia świadczenia pod przymusem państwowym.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...