Skocz do zawartości

Umowa o prace a komornik

Polecane posty

14 godzin temu, Ona2333 napisał:

Witam mam podjąć prace na umowę o prace na pół etatu . Obecnie mam komornika i moje pytanie brzmi czy będzie mógł zabrać mi coś z wypłaty ? 

niestety ale tak, chyba że, jeżeli wynagrodzenie będzie połową kwoty minimalnej od zajęcia w tedy komornik nic nie dostanie.

Dnia 17.10.2020 o 20:14, Ona2333 napisał:

Witam mam podjąć prace na umowę o prace na pół etatu . Obecnie mam komornika i moje pytanie brzmi czy będzie mógł zabrać mi coś z wypłaty ? 

Wszystko zależy od tego w jakiej wysokości osiąga Pani wynagrodzenie, patrząc na to pod kątem proporcjonalności. Punktem wyjścia jest kwota minimalnego wynagrodzenia. Jeśli pracuje Pani na 1/2 etatu, to kwota wynagrodzenia nie może być wyższa niż 1/2 wynagrodzenia minimalnego. Jeśli tak jest, to wówczas komornik zabierze Pani nadwyżkę, a 1/2 minimalnego wynagrodzenia zostawi. Tak to właśnie działa.

Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/pensji-moze-zabrac-komornik-2018-r/

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...