Skocz do zawartości

Odstąpienie od umowy z Profi Credit

Polecane posty

Czy od umowy z Profi Credit mogę odstąpić? Zawieralem ją z pośrednikiem i jak widzę ile muszę spłacać to się za głowę złapałem. Proszę o pomoc i radę.

8 minut temu, Gość ŁUKASZ napisał:

Czy od umowy z Profi Credit mogę odstąpić? Zawieralem ją z pośrednikiem i jak widzę ile muszę spłacać to się za głowę złapałem. Proszę o pomoc i radę.

Panie Łukaszu, w przypadku zawarcia umowy nie na odległość odstąpienie nie będzie raczej możliwe. Chyba, że działał Pan np. pod wpływem istotnego błędu czy w stanie wyłączającym dobrowolność albo świadomość. Zakładamy jednak, że raczej tak nie było. W związku z tym odstąpienie od umowy nie będzie możliwe, ale może Pan spłacić otrzymany kapitał + pewną część kosztów na rzecz firmy pożyczkowej. Wynika to z faktu, że w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego może Pan żądać zwrotu odpowiedniej części, ale także pomniejszyć zapłatę o taką część jaka podlegałaby zwrotowi.

Dodatkowo trzeba byłoby się zastanowić czy w sprawie nie ma podstaw do zastosowania sankcji kredytu darmowego. Więcej na ten temat pisaliśmy na naszym blogu w tym miejscu: https://www.darmowyprawnik.eu/sankcja-kredytu-darmowego-jak-napisac-i-gdzie-zlozyc-wniosek/

Jeśli potrzebuje Pan pomocy w tej sprawie to oczywiście możemy pomóc. Zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...