Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

 1. Ostatni tydzień
 2. Witam. Dzis po sprawdzeniu konta okazało się ,że komornik ściągnął mi pieniądze. Nie dostałem żadnego pisma o zajęciu komorniczym. Pojechałem do owego Pana lecz przyjmuje tylko w poniedziałki. Zapytałem Pani w okienku dlaczego zostały mi pobrane pieniądze z konta gdy nie dostałem żadnego pisma o zajęciu,powiedziała ,że najpierw zajmują konto ,a dopiero później wysyłają list z zawiadomieniem o zajęciu. Stąd moje pytanie czy jest to w pełni zgodne z prawem... Pozdrawiam
 3. Dzień dobry Panie Sebastianie. Zacznijmy od tego, czy zanim pojawił się komornik otrzymywał Pan jakiekolwiek pisma z sądu w tej sprawie? To bardzo ważna kwestia, mogąca mieć znaczenie dla powodzenia w sprawie.
 4. Art. 8902. KPC Wstrzymanie wykonania zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego w okresie blokady rachunku § 1. Wykonanie zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego podlega wstrzymaniu w okresie blokady rachunku podmiotu kwalifikowanego w rozumieniu art. 119zg objaśnienie pojęć działu pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 i 1598). § 2. Wstrzymanie wykonania zajęcia, o którym mowa w § 1, nie dotyczy zajęcia na poczet zasądzonych alimentów, renty o charakterze alimentacyjnym tytułem odszkodowania oraz wynagrodzenia ze stosunku pracy wraz z zaliczką na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składkami na ubezpieczenie społeczne należnymi od dokonywanych wypłat na bieżące wynagrodzenia. Bank wykonuje to zajęcie do wysokości nieprzekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w przepisach ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207). § 3. W przypadku, o którym mowa w § 1, bank informuje komornika o przyczynie wstrzymania wykonania zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego w przypadku blokady rachunku, o której mowa w art. 119zw przedłużenie terminu blokady rachunku podmiotu kwalifikowanego § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa.
 5. Dzień dobry , proszę o informację co mogę zapłacić a jakie koszta są nieuzasadnione. Komornik powiedział, że jeśli dogadam się z Profi to on zejdzie z kosztów i jedynie mam zapłacić opłatę egzekucyjną. Co zrobić z wysokimi odsetkami ? Zawiadomienie zostało wystawione na adres pod którym już nie jestem zameldowany od kilku lat.
 6. Dzień dobry. Nie znamy Pana sprawy, ale istnieje szereg działań oddłużeniowych, które można wdrożyć w celu poprawy sytuacji finansowej firmy. Zajmujemy się pomocą w wychodzeniu z długów. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/
 7. Witam. Posiadam zajecie komornicze na rachunku firmowym. Cala kwota długu zostala zajete i nie mam środków do zycia jak i dokonac wplat za podatek dochodowy jak i skladki Zus. Prosze o pomoc
 8. Wcześniej
 9. Dzień dobry. Zacznijmy od tego: czy zanim pojawił się u Pana komornik otrzymywał Pan jakiekolwiek pisma z sądu w swojej sprawie? Np. nakazy zapłaty?
 10. Dzień dobry. Przychodzę z pytaniem. Mam zajęcie komornicze z powodu niepłacenia kredytu. Moja obecna firma likwiduje swój oddział w Polsce i będą zwolnienia grupowe. Związki zawodowe dogadały się z pracodawcą o wypłatę odpraw pracownikom. Mamy otrzymać: 3 x pensja + 3 x pensja (jako bonus) oraz 3000 zł (odprowadzony z tego podatek bez składek) za każdy przepracowany rok. Pytanie jest takie. Czy komornik zabierze mi wszystko oprócz 3 ustawowych odpraw(wiadomo po potrąceniu), czy jest szansa na coś więcej? Jeśli były podobne tematy to przepraszam ale stresuję się tą sytuacją.
 11. Dzień dobry. W pierwszej kolejności trzeba ustalić czy komornik w ogóle mógł działać w danej sprawie. Gdyby tytuł wykonawczy był wadliwy to może okazać się, że całość środków powinna zostać zwrócona. W naszej kancelarii bezpłatnie przeanalizujemy wskazaną wyżej sprawę. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/
 12. Witam Posiadam zajęcia z wynagrodzenia i z konta bankowego. Parę dni temu otrzymałem pisma od komornika z aktualnymi stanami zadłużeń z wynagrodzenia. Zadłużenia te są już mniejsze niż pieniądze uzbierane na saldzie konta, czyli na dobrą sprawę gdyby komornik, bank zaktualizował stan zadłużenia. Mógłbym być już oczyszczony z długów. Zatem moje pytanie brzmi... Czy jest jakiś sposób na to by dokonać takiej aktualizacji? Jeśli tak to w jaki sposób? Mogę na podstawie pism od komornika pójść do banku przedstawić je i zaktualizują kwoty? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
 13. Dziękuję, odezwę się do Państwa jak otrzymam papiery od komornika.
 14. Dzień dobry Pani Paulo. Już z wstępnych informacji wynika, że możemy mieć w sprawie z wadliwym tytułem wykonawczym, tj. taki, który nie został Pani nigdy skutecznie doręczony, a jest na jego podstawie prowadzona egzekucja komornicza. Gdyby tak faktycznie było (trzeba to zweryfikować), to wówczas możliwe byłoby podjęcie skutecznych działań oddłużeniowych, w tym umorzenie egzekucji i odzyskanie wszystkich pieniędzy zabranych dotychczas przez komornika. Zajmujemy się takimi sprawami zawodowo, a wstępna analiza sprawy jest u nas bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/
 15. Dzień dobry. Oczywiście nakaz zapłaty najlepiej odebrać. Mógł on zostać wydany przez SR w Zabrzu albo punkt nadań był w Zabrzu. Bez względu na to zalecamy odbiór przesyłki. Po jej odebraniu zwykle osoba pozwana ma 2 tygodnie na wszczęcie skutecznych działań, w tym na złożenie odwołania, np. sprzeciwu od nakazu zapłaty. W naszej Kancelarii EUROLEGE zajmujemy się zawodowo tego rodzaju sprawami. Wstępna analiza sprawy jest u nas całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. W jej ramach otrzyma Pani informację dotyczącą możliwości i szans w danej sprawie. Zapraszamy do kontaktu: https://www.eurolege.pl/kontakt/
 16. Dostałam nakaz zapłaty tzn leży na poczcie. Awizo jest z 4.05 jutro je odbiorę z poczty. Weszłam sobie dzisiaj na śledzenie przesyłek na stronie poczty i tam jest nadanie z Zabrza a nie z Lublina skąd wydano nakaz. A na awizo jest napisane że sądowe i teraz nie wiem co myśleć.
 17. Dzień dobry, 13 lat temu wyjechałam za granicę i niestety zostawiłam nie do końca spłaconą pożyczkę po za bankową, pierwszy wyrok o spłatę zapadł w 2013 roku ale nie mieli z czego zabrać zadłużenia, teraz jestem już w Polsce i dostałam informację o zajęciu konta bankowego, natomiast nie otrzymałam jeszcze żadnych dokumentów bo dopiero mają wysłać. Chciałam zapytać kiedy dług się przedawnia? Czy muszę to spłacać po tylu latach?
 18. Witam, właśnie dzwoniłem do Państwa kancelarii i Pani powiedziała że nie zajmujecie się takimi sprawami tzn. Chodzi o auto. Czyli nie ma na świecie prawnika który by się tym zajął.
 19. Oczywiście może Pan do nas zadzwonić albo napisać. Zobaczymy co da się zrobić w Pana sprawie. Nasze dane kontaktowe dostępne są tutaj: https://www.eurolege.pl/kontakt/
 20. No właśnie problem w tym że żaden prawnik nie chce mi pomóc.Czy Państwa kancelaria mogłaby się tym zająć? Czy mogę prosić o numer telefonu?
 21. Oczywiście w każdym momencie można dogadać się z potencjalnym wierzycielem. Trzeba jednak wiedzieć czy wierzytelność faktycznie istnieje, czy ważnie przelana została na nabywcę, czy zachowane zostały wymogi dotyczące wypowiadania umów oraz czy ewentualnie przedawniony dług nie jest przedawniony. Najlepiej, aby sprawie przyjrzał się prawnik i doradził co dalej. Posiadamy w swoich usługach ciekawą ofertę dedykowaną właśnie do takich spraw. Więcej na ten temat znajdzie Pan tutaj: https://klient.eurolege.pl
 22. Jeśli jeszcze mogę zapytać, bo wyczytałem że zastaw rejestrowy czyli zabezpieczenie auta które mam z urzędu będzie wypisane z rejestru po 20 latach od chwili wpisu czy to prawda? A do tej pory bank może w każdej chwili starać się odzyskać auto? Mimo że dług został sprzedany firmie windykacyjnej. Czyli odsetki i sam kredyt jest przedawniony a auto nie? Czyli z autem już nic nie zrobię?
 23. A można jakoś się dogadać z firmą windykacyjną i spłacić tylko część zadłużenia? Mam ok. 100.000 długu a jestem w stanie powiedzmy dać im ok. 10.000 do 20.000 tyś.
 24. Faktycznie bez dokumentów z sądu ( o ile w ogóle istnieją) jest ciężko wykonać działania, które byłyby skuteczne. Wynika to z faktu, że w orzecznictwie powstała linia, która wskazuje, że dłużnik nie może pozwać wierzyciela o stwierdzenie przedawnienia długu. Powstaje w takiej sytuacji pat, w którym dłużnik z jednej strony wie, że dług jest przedawniony (przedawnienie następuje z mocy samego prawa), a z drugiej strony nie posiada żadnego dokumentu, który by to potwierdzał. Jedynie może czekać na ruch wierzyciela, że ten pozwie dłużnika, a on obroni się przedawnienie w toku procesu.
 25. spróbuj jeszcze złożyć pisemny wniosek o ograniczenie egzekucji z konta bankowego na które wpływają środki z wynagrodzenia za pracę pomniejszone już przez pracodawcę w wyniku zajęcia wynagrodzenia u pracodawcy, w ten sposób może unikniesz takich sytuacji w przyszłości, a złożyć nie zaszkodzi.
 26. Ja wiem pogodziłam się ze spłacaniem tylko..... chodzi mi ze w tym miesiącu zabrał mi z pensji , 60% trzynastki i tyg. później zabrał resztę trzynastki blokując konto. Dzwoniąc do niego powiedział że to nie On złożył pismo do banku o blokadę tylko bank. Twierdząc ze to PRAWO BANKOWE. I po tych 6 latach nadal twierdzi że jest 15 tys. do końca czyli przez 6 lat nic się nie spłaciło.
 27. zatem pozostaje spłacać zobowiązanie,
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...