Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Gość

  komornik

  Możesz jakoś opisać swój problem w sposób bardziej zrozumiały? Żeby miało to jakiś początek i koniec. Bo ciężko się odnieść do tego co zostało napisane w Twoim pytaniu.
 3. komornik nie zgodził się rozliczyć na raty wszedł na konto i bank zabrał alimenty na dziecko
 4. Jeśli o sprawie komorniczej dowiedziała się Pani nie więcej niż 7 dni temu to można złożyć wniosek o przywrócenie terminu w sprawie składając jednocześnie środek zaskarżenia. Oczywiście w tym również możemy Pani pomóc. Więcej na temat wniosku o przywrócenie terminu znajdzie Pani w naszym poradniku: https://www.darmowyprawnik.eu/jak-napisac-wniosek-o-przywrocenie-terminu-kiedy-zlozyc-i-jakie-sa-warunki-odpowiadamy/
 5. Pani Marcelino, Ferratum Bank to zagraniczna firma pożyczkowa, która działa również na terytorium Polski. Jako Kancelaria EUROLEGE mieliśmy z nią do czynienia wielokrotnie i wielokrotnie udawało nam się wybronić naszych klientów w procesach sądowych. Ciekawy opis tego czym jest Ferratum Bank i jak sobie z nim radzić znajdzie Pani w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/nakaz-zaplaty-i-pozew-z-ferratum-bank-o-zaplate-pozyczki-jak-sie-bronic/ Tradycyjnie Ferratum Bank składa pozwy w EPU, co daje możliwość szybszego i tańszego załatwiania spraw. Pani oczywiście powinna odwołać się od wydanego przez e-sąd nakazu zapłaty. Jeśli pozew w EPU został złożony przed 7 lutego 2020 roku to sprawa zostanie przekierowana do sądu właściwego dla Pani miejsca zamieszkania. A jeśli 7 lutego 2020 roku albo później to sprawa zostanie umorzona i ewentualnie Ferratum Bank złoży pozew w sądzie tradycyjnym po raz drugi. Oczywiście zachęcamy do kontaktu. Od ponad 8 lat reprezentujemy osoby zadłużone w sporach z firmami pożyczkowymi, windykacyjnymi oraz bankami. Chętnie pomożemy Pani w procesie sądowym z Ferratum Bank. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 6. Gość

  Komornik

  Zamieszkiwałam pod tym adresem jednak w chwili doręczenia nakazu przez dłuższy okres przebywałam w szpitalu. Chciałabym zapytać jaki mam czas na złożenie sprzeciwu?
 7. Dziej dobry. Czy ktoś miał do czynienia z takim tworem pożyczkowym jak Ferratum Bank? Wzięłam jakiś czas temu pożyczkę i myślałam, że wszystko spłacone. A tutaj takie rzeczy. Nakaz zapłaty jest z e-sądu. Można się od tego jakoś odwołać i nie płacić? Szczerze trochę się boję.
 8. Jeśli nie zamieszkiwała Pani pod adresem, na który kierowana była korespondencja z sądu to oczywiście możemy Pani pomóc zatrzymać komornika, uchylić egzekucję, a także odzyskać pieniądze, jeśli zostały zabrane przez komornika w toku egzekucji. Trzeba jednak sprawdzić poprawność formalną sprawy na etapie sądowym. Chętnie Pani pomożemy. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 9. Gość

  Komornik

  Witam, dostałam pismo od komornika w którym jest adnotacja, że nakaz został doręczony w trybie artykułu 139. Chciałabym zapytać jaki jest czas na odwołanie?
 10. W czasie epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego komornicy powinni powstrzymać się przed dokonywaniem jakichkolwiek czynności w terenie. Zgodnie z jedną z tarcz antykryzysowych zakazano wykonywania eksmisji. Natomiast co do egzekucji z kont bankowych to komornicy nadal posiadają takowa możliwość. Jest to pośredni sposób egzekucji. Należy natomiast ustalić, czy postępowanie komornicze prowadzone jest zgodnie z prawem. W tym celu koniecznym jest zbadanie, czy jeszcze na etapie postępowania sądowego nie doszło do naruszenia przepisów prawa. To z kolei dałoby podstawę do tego żeby nie tylko egzekucję umorzyć, ale też odzyskać zajęte w jej toku środki. Chętnie przyjrzymy się sprawie. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 11. Gość

  Komornik

  Dzień dobry. Czy komornik może zająć konto bankowe w obecnym czasie? Przeczytałem artykuł, w którym podano informacje, że w czasie panedmii nie powinny być wykonywane tego typu czynności.
 12. Postępowanie egzekucyjne powinno zostać umorzone z dniem ogłoszenia upadłości. Komornik działa bez podstawy prawnej, w związku z czym powinien Pan jak najszybciej złożyć komornikowi wniosek o umorzenie egzekucji przesyłając co najmniej kserokopię postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Takie pismo powinno również trafić do prezesa sądu rejonowego, przy którym działa komornik. Co do syndyka, to wszystkie kwestie związane z prowadzonym postępowaniem upadłościowym powinien Pan zgłaszać do sędziego nadzorującego to postępowanie. Niestety, ale przedwczesne podejmowanie kroków w celu uzyskania upadłości konsumenckiej jest wielkim błędem. Wielu osobom wydaje się, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej w magiczny sposób spowoduje, że nagle ich problemy przestaną istnieć. Nic jednak bardziej mylnego. To dopiero początek problemów. A zgodnie z obowiązującymi przepisami upadłość może trwać nawet 13 lat i zakończyć się bez umorzenia długów upadłego. Dlatego zawsze lepiej na początku skorzystać z podstawowych metod oddłużania, a upadłość konsumencką zostawić sobie na czas, kiedy inne metody oddłużania zawiodą. Dodatkowo zachęcamy do przejrzenia oddzielnego tematu poświęconego upadłości konsumenckiej:
 13. Działania firm windykacyjnych, jeśli są mocno nasilone mogą stanowić przestępstwo uporczywego nękania. Stanowi ono przestępstwo. W takiej sytuacji może Pan zgłosić sprawę na policję jako uporczywe nękanie. Więcej znajdzie Pan w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/uporczywe-nekanie-z-windykacji-zawiadomienie-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstwa-przez-windykatora-wzor/ Jeśli firmy windykacyjne przysyłają Panu wezwania do zapłaty nie zalecamy jakiegokolwiek kontaktu do momentu uzyskania przynajmniej wstępnej porady w swojej sprawie od prawnika zajmującego się stale sprawami antywindykacji. W naszej Kancelarii EUROLEGE posiadamy ponad 8-letnie doświadczenie w tego typu sprawach i chętnie służymy pomocą. Dodatkowo zachęcamy do przeczytania artykułu na naszym blogu, w którym wytłumaczone jest jak radzić sobie z wezwaniami do zapłaty z windykacji: https://www.darmowyprawnik.eu/wezwanie-do-zaplaty-z-ultimo-kruk-getback-hoist-co-odpisac-firmie-windykacyjnej/ W sprawie komorniczej, która toczy się z Pana udziałem należałoby ustalić, czy nie doszło jeszcze na etapie postępowania sądowego do naruszenia przepisów formalnych. Takie naruszenia nie są niczym szczególnie rzadkim, występują w niektórych sprawach. A jeśli by takowe występowały również w Pańskiej to można uchylić podstawy wszczęcia egzekucji, umorzyć ją i nawet odzyskać zabrane przez komornika pieniądze! Jeśli jest pan zainteresowany pomocą to zachęcamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 14. Pani Krystyno, nie zalecamy kontaktu z firmą windykacyjną na własną rękę, bez uprzedniej konsultacji z prawnikiem od spraw oddłużeniowych. Złożenie wniosku o rozłożenie na raty, czy dokonywanie jakichkolwiek wpłat na obecnym etapie byłoby najgorszym rozwiązaniem. Stanowiłoby uznanie zadłużenia i właściwie utratę realnych szans na skuteczny proces oddłużania. Więcej na temat tego czego nie robić znajdzie Pani w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/uznanie-dlugu-czego-robic-aby-uznac-zadluzenia/ Chętnie zapoznamy się z Pani sytuacją bliżej i podpowiemy co robić, a czego nie robić. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 15. Gość

  Wezwanie do zapłaty

  Drodzy forumowicze, W dniu dzisiejszym otrzymałam wezwanie do zapłaty z firmy Kruk, w którym wzywają mnie do zapłaty określonej kwoty za zobowiązania, które nabyli od firmy pożyczkowej Vivus. Proszę o informację/pomoc czy mam odpowiadać na to wezwanie do zapłaty, czy starać się o jakieś rozłożenie długu na raty, jakie będą tego konsekwencje?
 16. dzień dobry, mam wielki problem z firmami windykacyjnymi wymienionymi w tytule, ciągle do mnie wydzwaniają, wysyłają wezwania do zapłaty, straszą sądem i komornikami, w jednej sprawie mam komornika a firma windykacyjna pomimo tego nadal wydzwania i wysyła wezwania do zapłaty mówi że mam płacić pomimo komornika bo dla nich to co ściąga to za mało. jak sobie z tym poradzić?
 17. Dzień dobry, Niedawno ogłosiłem upadłość konsumencką, syndyk zajął wszystkie moje rachunki bankowe, na które wpływały m.in. świadczenia emerytalne. Mam problem z kontaktem z syndykiem, nie udziela żadnych informacji dot. postępowania, często również zwraca się do mnie w sposób niekulturalny, miałem kilku komorników przed ogłoszeniem upadłości, jeden z nich do tej pory prowadzi egzekucję z mojego rachunku bankowego. Czy można jakoś wpłynąć na syndyka i tego komornika, co dalej z postępowaniem?
 18. Zgodnie z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim nie jest dopuszczalne, aby pozaodsetkowe koszty kredytu wynosiły więcej niż pożyczony kapitał. Do tego dochodzą jednak również odsetki. Nie znając konkretnych przepisów umowy nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć całkowicie. Właściwie jedynym miejscem, w którym można ustalić, że żądane kwoty przez Profi Credit są zawyżone jest sąd. A jedyną drogą to doprowadzenie do sytuacji, w której Profi Credit pozwie Pana do sądu o zapłatę. Wówczas można podnosić wszystkie zarzuty do zawartej umowy i kwestionować wysokość naliczanych kwot. Więcej na temat procesu sądowego z Profi Credit znajdzie Pan w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/wygrac-profi-credit-poradnik-dluznika-wekslowego/ Można również uprzednio złożyć oświadczenie o sankcji kredytu darmowego. Jeśli jest Pan zainteresowany pomocą w tej sprawie to zachęcamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 19. Zgodnie z przepisami prawa taka sytuacja jest dopuszczalna. Jednak dopuszczalność nie oznacza, że windykator może dzwonić i pisać stale. Jeśli tak się dzieje to może popełniać przestępstwo uporczywego nękania. Więcej na ten temat znajdzie Pani w naszym poradniku dostępnym tutaj: https://www.darmowyprawnik.eu/uporczywe-nekanie-z-windykacji-zawiadomienie-o-mozliwosci-popelnienia-przestepstwa-przez-windykatora-wzor/ Jeśli sprawa znajduje sięna etapie sądowym to zachęcamy do kontaktu. Postaramy się Pani pomóc w procesie sądowym. Posiadamy ponad 8-letnie doświadczenie w sprawach sądowych o zapłatę długów. Pod wskazanym linkiem znajdzie Pani część z naszych wyroków, w których broniliśmy osoby pozwane: https://www.darmowyprawnik.eu/wygrane-sprawy/ Zachęcamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 20. Czy zastaw, o którym Pani mówi to zastaw rejestrowy i informacja ta wpisana jest w dowodzie rejestracyjnym? Rozumiemy, że właścicielem samochodu jest Pani, a nie firma finansująca zakup? Bez analizy dokumentów nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy bank prawidłowo wypowiedział umowę. Czy taki akt zgodny był nie tylko z umową, ale również przepisami prawa. Trzeba pamiętać, że wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank to określona ściśle procedura. Jej naruszenie powoduje, że wypowiedzenie umowy kredytu staje się bezskuteczne i umowa nadal wiąże. Więcej na ten temat znajdzie Pani w artykule na naszym blogu: https://www.darmowyprawnik.eu/wypowiedzenie-umowy-pozyczki-kredytu-chwilowka-bank-co-robic/ Jeśli potrzebuje Pani pomocy zachęcamy do kontaktu. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 21. Pani prośba przekierowana została już do naszego biura obsługi interesantów. Prosimy oczekiwać na kontakt ze strony naszego konsultanta.
 22. Rozumiemy, że sprawa znajduje się na etapie postępowania egzekucyjnego, czyli czynności prowadzonych przez komornika sądowego. Niestety, ale większych szans na zatrzymanie działań komornika w terenie nie ma. Wyjątkiem jest sytuacja, w której jeszcze na etapie postępowania sądowego doszło do uchybień natury formalnej. W takim przypadku możliwe jest nie tylko zatrzymanie działań komornika, ale też odzyskanie zabranych pieniędzy. Chętnie przeanalizujemy Pana sprawę i ustalimy czy istnieją szanse na pomoc. A jeśli tak, to takiej pomocy możemy się podjąć. Zgłoszenia swojej sprawy można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 530 333 130, wysyłając maila na: kontakt@eurolege.pl albo wysyłając zgłoszenie przez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/ Wstępna analiza sprawy jest zawsze bezpłatna.
 23. Witam serdecznie, mam pytanie co zrobić żeby powstrzymać wizytę komornika w mieszkaniu. Chciałbym tego uniknąć ponieważ to nie jest moje mieszkanie i w ogóle chciałbym tego uniknąć. Czy jest jakaś opcja?
 24. Ostatni tydzień
 25. Witam. Mam zaciągnięty kredyt w Profi. Kwota którą otrzymałem to 5000, do spłaty jest przeszło 11000, czy to jest według prawa legalnie? Czy ja muszę spłacić aż 11000? Pozdrawiam
 26. Gość

  Pani

  Dzień dobry,komornik sprzedał mi mieszkanie na rzecz Banku BZWBK 2016 Kredyt jeszcze spłaca,gdyż na dzień dzisiejszy jest ugoda,której nie spłaca po 1000 zł przez COVIT -19. Nie odzywają się teraz już z BANKU SANTANDER. NAJGORSZE JEST TO,ZE Kapitału do spłaty jest ok 18 tyś.zl,a odsetek przeterminowanych ok 93 tyś.zl. Martwię się, ze będzie problem. Proszę o kontakt 512 047 XXX Z poszanowaniem Renata Bogusz
 27. Gość

  Problem z windykacją

  Posiadam pożyczkę udzieloną pod zastaw samochodu ciężarowego, zlegam z dwoma ratami i dwie zostały do końca spłaty pożyczki, bank wypowiedział mi umowę, windykator wydzwania chce mi odebrać samochód, auto jest zarejestrowana na
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...