Skocz do zawartości

Wpływ na konto


Bartłomiej

Polecane posty

Witam. W grudniu mam dostać wynagrodzenie za pracę nagrodę i świadczenie święteczne. Łącznie jakieś 2400 zł . Wiem że kwota wolna to 2100 więc tyle będę mógł wybrać. A co z resztą kwoty? Zostanie natychmiast przekazana na konto czy będę mógł ją wybrać 1 stycznia? Mam konto w Santanderze i tam jest przelewane wynagrodzenie. Wcześniej miałem w Pekao SA i tam nie było problemów gdy miałem większe wpływy co miesiąc . Wybieralem 2100 a reszta przechodzila na następny miesiąc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2021 o 01:49, Bartłomiej napisał:

Witam. W grudniu mam dostać wynagrodzenie za pracę nagrodę i świadczenie święteczne. Łącznie jakieś 2400 zł . Wiem że kwota wolna to 2100 więc tyle będę mógł wybrać. A co z resztą kwoty? Zostanie natychmiast przekazana na konto czy będę mógł ją wybrać 1 stycznia? Mam konto w Santanderze i tam jest przelewane wynagrodzenie. Wcześniej miałem w Pekao SA i tam nie było problemów gdy miałem większe wpływy co miesiąc . Wybieralem 2100 a reszta przechodzila na następny miesiąc

Ma Pan rację co do kwoty wolnej od zajęcia. Obowiązuje ona u źródła, czyli u pracodawcy. Niestety kiedy wpłynie na konto bankowe często jest bezprawnie przekazywana komornikowi przez bank prowadzący rachunek. Można próbować tego uniknąć, chociażby żądając wypłaty w gotówce, do ręki. Więcej pisaliśmy o tym na naszym blogu w tym miejscu: https://www.eurolege.pl/ile-moze-zajac-komornik/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...